Країна Мрій запрошує на вечір українського бароко до Мистецького Арсеналу!Опубликовано On


“Країна Мрій” та Мистецький Арсенал радо запрошують усіх шанувальників українського мистецтва
12 травня на вечір “Світлого бароко”. Майстерня каліграфії та середньовічних танців, реконструкція інтермедій, стародавня українська музика і співи.
Гостинно зустрінемо вас у Мистецькому Арсеналі 12 травня о 17:00.
Прийнято вважати, що бароко народжене в Італії і саме у такому вигляді поширилося Європою. І справді, якщо порівняти італійське і польське бароко, то це – фактично одне духовне явище. 

 

Втім, коли бароко прийшло до України, воно заграло новими відтінками, стало яскравим явищем, знаним у світі саме як українське бароко.
Епоха українського бароко стала осяйною мистецькою течією європейської культури 16-17 століття. Тоді українське мистецтво відчуло ідейні та мелодійні імпульси у музичних, театральних, літературних стилях і жанрах.
  
Нарешті, матимемо змогу відчути та опанувати це неймовірне мистецтво. 
Усвідомити наскільки глибоко українці переосмислили цю світову течію і зробили її власне українською.
12 травня “Країна Мрій” спільно з Мистецьким Арсеналом спробують максимально відтворити і передати її дух у  інтермедіях , співах та мистецьких майстернях!
На вечорі “Світлого бароко” для вас працюватимуть майстерні каліграфії, вибійки та середньовічних танців.
У залах Мистецького Арсеналу лунатиме стародавня українська музика і співи від гуртів «Хорея Козацька» Тараса Компаніченка та гурту давньої музики Костянтина Чечені з чарівним вокалом Надії Боянівської.
Будемо реконструювати інтермедії зразка 1740 року, співати разом із Наталею Свириденко комопзиції, стилізовані під епоху українського бароко, під клавесин, на якому, свого часу, музикували українські гетьмани 16-17 століття.
Гостинно зустрічатимемо всіх у Мистецькому Арсеналі 12 травня о 17:00.
Просимо обирати одяг для нашої події, стилізований під добу середньовіччя, бароко або вдягати народні строї!
  
“Українське бароко – майже невідома сторінка української історії. Коли чуємо про бароко – одразу уявляємо Німеччину, Італію, Францію…Але, до речі, саме українські лютністи у 18 столітті були найкращими у Європі. Музику для них писав Іоган Себастьян Бах. Насправді, всі українські пісні, яки ми любимо та вважаємо народними, написані у розквіт українського бароко. Навіть Гімн України – це пишна барокова мелодія.
Запрошуємо усіх шанувальників прекрасного відчути наживо українське бароко, послухати пісні барокової епохи у виконанні сучасних музичних колективів”
 
ВІДЕО-АНОНС ПОДІЇ:

АФИША

Добавить комментарий