“Fashion week: Ukrainian vs Parisian”Опубликовано On


“Fashion weeks” пронеслися по світу немов цунамі і розбурхали розуми не тільки світських тусовщиків, але і всіх причетних до великого світу моди! Кожен модний сезон, чи Міланський, чи Києвський, чи Паризький – це свято для шанувальників моди і напружена робота для журналістів, баєрів, дизайнерів, стилістів, моделей, фотографів і багатьох людей, причетних до створення показів і їх організації. Але перш за все це вшанування творчості дизайнерів!

В кінці січня я побувала на тижні високої моди в Парижі – PARIS HAUTE COUTURE WEEK SPRING / SUMMER 2020. За ним відразу послідував наш тиждень моди – Ukrainian Fashion Week. У підсумку, майже на півмісяця я з головою поринула у вир показів, презентацій, відкриттів, нових знайомств та інтерв’ю з дизайнерами!

У Києві, коли чули про те, що я тільки-но повернулася з Парижа, ставили одне і те ж саме питання: “Чим відрізняється тиждень моди у нас і в Парижі?”. Знайте, це питання видає тих, хто не заглиблюється в тему fashion і не зовсім розуміє концепцію цих подій! Haute couture – в Парижі і pret-a-porter в Україні – дві абсолютно різні події і ось що потрібно про них знати.

Haute couture: помпезно і не зрозуміло на перший погляд

«Haute couture» дослівно з французької означає «висока майстерність створення одягу, рукоділля високого ґатунку”, “високе вишивання”. Напевно, Ви зустрічали поняття – «висока мода»? Тож, мова про неї!

Haute couture (от кутюр) – це одяг, який створюється руками досвідчених кравців, від початку до кінця! Тканини для цих виробів використовуються якісні, досить рідкісні і дуже дорогі. Всі техніки виконуються вручну – жодних машин! А сам наряд haute couture створюється індивідуально для кожного клієнта.

Оскільки в створенні однієї одиниці одягу сегмента “високої моди” вкладається неймовірна кількість часу, вміння професіоналів швейної справи, зокрема і грошей, то часто говорять, що “висока мода” не має цінника! Тому питання ціни не доречне!

Ще цікавий факт, у Франції термін «haute couture» захищений законом. Синдикат високої моди (Chambre Syndicale de la Couture Parisienne) – паризька організація, яка об’єднує модні будинки і дизайнерів, визначає тих кутюр’є, які можуть легально використовувати термін «haute couture». Для цього їм потрібно відповідати наступним критеріям:
1) Одяг повинен створюватися під конкретного клієнта використовуючи його мірки з не менш ніж однієї приміркою в ательє модного будинку або дизайнера;
2) Ательє модного будинку або дизайнера повинно знаходитися в Парижі і налічувати не менше п’ятнадцяти постійних працівників;
3) Ательє повинно налічувати як мінімум двадцять технічних постійних працівників;
4) Кожен сезон в січні і липні, модний будинок або дизайнер повинен представляти від 25 до 50 одиниць як денного, так і вечірнього одягу в одній колекції;

До Синдикату Високої моди входять французькі модні будинки або дизайнери – постійні члени, члени-кореспонденти (іноземні модні будинки або дизайнери) і гості, які ретельно відбираються Синдикатом і також показують свої колекції.

Як бачите, все досить серйозно і професійно!

Важливо сказати, що такі міста, як Мілан або Париж наповнені модою завжди! Але під час показів haute couture в повітрі особливо відчувається дух творчості і відданість традиціям ремесла.

Ukrainian fashion week і формат prêt-à-porter

Haute couture найкращим чином показує ДНК бренду, дозволяє дизайнеру модного будинку максимально розкрити свій творчий потенціал і створити фантазію для кліента. В той час, як одяг prêt-à-porter приносить більше прибутку бренду. Дизайнери створюють готовий одяг, аксесуари та взуття і демонструють її своїм шанувальникам і клієнтам!

Фотограф: ВІТАЛІЙ КУЗДРОВСЬКИЙ

Міжнародні тижні рrêt-à-porter або англійською “ready-to-wear” проходять двічі на рік. Сезон осінь / зима проходить у лютому, сезон весна / літо проходить у вересні! Найбільш знакові покази можна побачити в чотирьох основних модних столицях: у Нью-Йорку, Лондоні, Мілані та Парижі. Саме там концентруються світові бренди, Амбассадори цих брендів, селебріті та журналісти топових видань! Саме туди хочуть потрапити всі дизайнери, не важливо з якої країни! Але! Не всім дизайнерам це під силу! Тому часто покази prêt-à-porter проходять на локальному рівні, в рамках таких заходів, як Ukrainian fashion week!

Одяг prêt-à-porter випускається дизайнерами з використанням стандартних лекал, фабричного обладнання і прискорених технік виробництва для зменшення вартості продукції. По суті будь-який бажаючий може прийти в магазин або шоу-рум бренду, купити собі одяг і відразу почати його носити. Клієнту не потрібно чекати, як у випадку з високою модою.

Формат і організація показів
Ukrainian Fashion week vs Paris Haute couture week

Приїжджаючи в Париж на тиждень haute couture, потрібно бути готовим швидко пересуватися містом, тому що кожен модний будинок сам обирає локацію. Адже місце, в якому проводиться показ колекцій є своєрідною огранкою, тому це місце ретельно підбирається і оформляється. Наприклад, покази Chanel завжди проходять у Grand Palais. А деякі модні будинки, наприклад як Dior, в цьому сезоні побудували спеціальну споруду у саду Музею Родена! Бренд спорудив білосніжний кокон неправильної форми, до якого потрібно було пройти по ліловій доріжці, щоб потрапити всередину!

Фотограф: ВІТАЛІЙ КУЗДРОВСЬКИЙ

Перед кожним показом формується черга гостей показу і преси. Осторонь стоять стрит-стайл фотографи, які чекають коли під’їде черговий автомобіль, звідки з’явиться знаменитість зі світу кіно або музичної індустрії, клієнт бренду, відомий блогер, головний редактор модного видання або навіть дизайнер, який вшанує своєю присутністю колегу.

На тих показах, які відвідала я, гостей пропускали за списками і іменним запрошеннями! Запрошення, до речі, часто самі по собі вже є витвором мистецтва з каліграфічно-виведеними літерами імен та прізвищ. Всіх розсаджують спеціальні люди. І, якщо перед початком показу залишилися незайнятими місця в рядах, гостей, у яких на запрошенні значилося “standing”, тобто для них відведено місце для стояння, також розсаджують для їх комфорту.

Над показом, як правило працює кілька команд з стилістів, візажистів, перукарів, працівників по звуку, світлу та іншим технічним особливостям. До слова, в прес-релізах, які розкладені на місцях, крім інформації про сам показ, від імені дизайнера або бренду висловлено подяку кожному члену команди, партнеру і моделі поіменно!

Тиждень prêt-à-porter в Києві проходить в галереї “Мистецький Арсенал”. Дизайнери-учасники найчастіше показують свої колекції в цій локації на двох подіумах! Звичайно, іноді, деякі бренди можуть вибирати інші локації на свій розсуд.
Український тиждень моди цікавий тим, що тут можна побачити не тільки покази, а й різноманітні презентації поза основним подіумом! Також є унікальна можливість послухати лекції різних спікерів з модної індустрії, побувати на всіляких вечірках, та й просто завести нові знайомства або зустріти старих друзів!

Покази проходять на основному подіумі. Звук і освітлення змінюється від показу до показу, але локація незмінна. З одного боку, це не відволікає, тому що вся увага припадає на одяг, а з іншого боку, хочеться якоїсь особливої ​​атмосфери для кожного показу, бо дизайнери представляють абсолютно різні стилі одягу.

Вхід в Арсенал вільний, але потрібно показати запрошення на показ. Запрошення можуть бути з QR кодом, якщо йому присвоєно місце або без нього, якщо гість буде стояти або займати вільні місця за кілька секунд до початку показу. Спеціальні представники UFW перед показом допоможуть легко знайти місце посадки. Як правило, останній день тижня моди відводиться для показів молодих дизайнерів – “New names”.

Також, в Арсеналі розташовані локації спонсорів і партнерів тижня моди, де можна ознайомитися з брендами ближче і спробувати їх продукцію.

В цілому український тиждень моди дає можливість не тільки насолодитися творчістю дизайнерів, а й зайнятися «нетворкінгом», самоосвітою і отримати унікальні можливості поспілкуватися з українськими та іноземними представниками індустрії.

Як бачите навіть цілі відвідування показів prêt-à-porter і haute couture – різні! Haute couture – це висока майстерність, казковий світ, фантазія, в яку хочеться зануритися! У той час як prêt-à-porter це світ реальний, з одягом який можна придбати прямо з подіуму і який із задоволенням потрібно носити!

Анна Константинова – fashion-редактор Prime Time magazine, стиліст

FASHION & STYLE

Добавить комментарий