Зерно: “Одяг сили”

Хто обирає одяг бренду «Зерно»?

Одяг нашого бренду створений для людей, які прагнуть пізнати свою суть і проростити своє Зерно. Ми намагаємося тримати руку на пульсі глобальних тенденцій. ЗЕРНО – український бренд одягу та аксесуарів, філософія якого втілена в довговічному дизайні та фольклорних мотивах. Акцент на етнічному дизайні – це наше бажання та спроба зберегти та переосмислити корінні українські традиції та традиції інших народів. Бренд об’єднав майстрів та дизайнерів, чиї вироби є максимально екологічні й часто зроблені вручну. Створюючи колекції, ми використовуємо натуральні матеріали: коноплі, бавовну, шовк, вовну, а також глину, скло та дерево. Щоб оздобити одяг, часто звертаємось до народних технік вибійки та вишивання. Працюючи над створенням довговічного одягу з чистих природних матеріалів, ми прагнемо стати за приклад екологічної відповідальності.

Проект «Зерно» починався з ідеї дослідження знаків та символів, що не належать до якогось конкретного народу: солярні знаки, птахи, риби, восьмикутна зірка. Все, що зустрічається у різних культурах і об’єднує різні народи, досліджує Христина Патик – засновниця бренду «Зерно». Про одяг сили, еко-стиль та натхнення в інтерв’ю для «Prime Time magazine».

Що вас надихнуло на таку концепцію?

Насправді це те, чим я цікавилась ще з юності. Я їздила в експедиції, збирала по селам сорочки. У мене є своя невелика колекція. Я дуже люблю ці речі, відповідно трошки розбираюся що і з якого саме регіону походить, як традиційно вдягались люди в тому чи іншому регіоні України. До створення бренду, я працювала в індустрії моди з 1998 року. У мене були різні проекти. Тож в один момент, все, що у мене було в досвіді, я захотіла реалізувати в бренді «Зерно».

Відомо, що ви працюєте над колекцією «Одяг сили». Який він одяг сили?

На сьогодні в сучасному одязі великою мірою сенс форми одягу і знаків – загублені. Це втратило сенс. Але ми як раз і звертаємо увагу на той зміст, який закладений в формі. Наприклад, прості рукава, ті що є  об’ємними і зібраними – збирають енергію людини. А ті, що розширені до низу – віддають енергію. І те і інше – добре, просто в різному внутрішньому стані, одягнувши ті чи інші речі, вони людину або гармонізують, або розбалансовують. Ми цікавимося такими питаннями і маємо намір у спільному проекті з нашими партнерами зробити капсулу колекції –  «Одяг сили». Колекція буде представлена не тільки в Україні, але й у місцях сили по світу. Це буде одяг поза сезоном і поза часом, як і все, що ми робимо.

Що, на вашу думку, ще виокремлює бренд «Зерно» на фоні інших етно-брендів?

Ми не просто етно-бренд, ми еко етно-бренд. Велику увагу приділяємо екологічній тематиці і в цьому, як раз стратегія нашого розвитку. Екологічність – це не лише робота з  натуральними тканинами, це дуже багато різних складових. Зокрема й те, що одяг, який поза часом ти купив і маєш його назавжди. Такий одяг можна передавати в спадок дітям. Тому що це прекрасна якість, ця річ, яка не виходить з моди. Відповідно таким чином ми зменшуємо кількість споживання людьми одягу.

Нещодавно я їздила в гори, в експедицію, звідки привезла кілька надзвичайних
контактів. Фактично з цієї поїздки утворились всі образи для попереднього сезону.

Ви не звичайний етно-бренд, в чому ваша відмінність. Розкажіть що є в вашому асортименті?

Ми не відтворюємо реплік! Ми робимо речі, що можна носити в повсякденному житті і міксувати з іншим одягом. Якщо ви подивитесь на наш асортимент, побачите, що вишиванок, в класичному розумінні, у нас взагалі немає. Ми робимо інтеграцію етно-одягу в міське життя, в моду. Тому що ми використовуємо з одного боку сучасні модні тренди і поєднуємо з певними ідеями традиційного українського костюму.

(PT#1 от 11.05.2017г.)