Експерт в галузі Емоційного Інтелекту
і його застосування в бізнесі та особистому розвитку.
Автор методик з розвитку здібностей
нестандартного мислення у дорослих та дітей.
Засновник INTERNATIONAL ASSOCIATION OF ENNEATECHNOLOGIES
Член Міжнародної Асоціації IEA
Персональний коуч ТОП-менеджерів і власників бізнесу
таких компаній, як: KPMG International,
PricewaterhouseCoopers, KanAm, ЕВА та ін.
Засновник міжнародної мережі франшиз:
центр емоційного здоров’я «Amograce»
центр розвитку дитини “Future Education Center 3/7”
центр сексуальної освіти “HIGH Studio”
Агентство Емоційною Безпеки «E.S.A.»
Автор книг:
“EQ – killer. Емоційний інтелект в бізнесі”
“Типи тіла – Типи мислення. Стратегія геніальності.”
“Індивідуальний підхід до клієнта. EQ в продажах.”
“Емоційне вигоряння”
“Як розвинути в дитині харизму і геніальність”
“10 типів чоловіків. Секс і відносини.”
“10 типів жінок. Вона під ключ”
“Критичне мислення”
“А ось варіативність мислення”
“Образне мислення “
“Креативне мислення”
“Аналітичне мислення”
“Логічне мислення”
“Системне мислення”
“Стратегічне мислення”
“Абстрактне мислення”
“Екзистенціальне мислення”
Спів-автор та ведуча проекту “Апгрейд – тур”
https://center37.com/upgrade-tour/
shabshai-upgrade.com
Має досвід проведення навчальних програм більше 15 років.

– Галино, скільки років Ви присвятили вивченню еннеаграми особистості? Що це за поняття і як воно пов’язане з класичною психологією?

– Я займаюся вивченням еннеаграми й еннеатипологією вже 18 років. До своїх 25 років я вивчила й прочитала велику кількість найвідоміших типологій, що застосовуються в практиці. Енне-типологія виявилася найбільш об’єктивною, тому я зупинилася на ній. Еннеаграма – це символ, у якому запечатані знання про 10 типів сутності людини. Якась незмінна константа, яка передбачувана у своїй поведінці. У самого символу досить давня історія, а його застосування відомі ще за часів Стародавньої Греції, Риму, Єгипту. Звідки вона взялась і яке її коріння, досить складно зараз сказати, оскільки символ виявився древнішим усвідомлюваної нами історії.
Еннеаграма нам розповідає про десять типів сутності людини. Ту чи іншу сутність можна визначити вже з трирічного віку, визначивши можливості людини. З 3-х років, розуміючи еннеатип дитини, можна визначити її характер, її межі можливостей, які в наслідку, безумовно, можна розширити, її тип мислення, основні емоційні переживання, які вона відчуває.
Еннеатип – це не клеймо або шаблон, під який намагаються підігнати людину, ні, це просте бачення певних умовностей, які знаходяться вже всередині психіки людини, усередині її стану здоров’я.
Саме така універсальність мене й привабила як дослідника особистості людини.

– Як знання про еннеаграму можуть допомогти в житті звичайній людині?

– Насправді коли людина народжується, її життя проходить стандартно: вона відправляється в дитячий садок, потім у школу, далі влаштовується на роботу, як правило, не за фахом. Соціум, у якому вона живе, навчається й працює, не зацікавлений в індивідуальності особистості. І це засмучує (посміхається).
За великим рахунком, людина мало кому потрібна, крім найближчих людей. Як наслідок, таке ставлення призводить до того, що ми практично нічого не знаємо про себе й своє життя. І часто говоримо лише про своє соціальне «Я» … Але коли ви визначаєте свій еннеатип, ви можете багато чого дізнатися про свою особистість, про свої таланти, зрозуміти причини тих чи інших переваг і антипереваг, зрозуміти рівень можливостей, розкрити свою індивідуальність.
Еннеаграма дає чітке поняття сильних і яскравих сторін, які ми можемо пред’явити світові та отримати радість від власного життя!

– Праці яких наставників вам допомагали у вивченні еннеаграмми? Чи були у вас наставники взагалі?

– Безумовно, наставники з вивчення еннеаграми в мене були. І не тільки теоретичні у вигляді книг і праць, а й практичні. Ми з чоловіком вивчали еннеалогію разом, приїжджали в Америку, навчались у професіоналів.
Щоб познайомитися з еннеаграмою ближче, з найкращих праць можу назвати: Занос Сюзан «Людські типи», Родні Коллін «Теорія небесних впливів», Хелен Макані, Оскар Ічазо і Клаудіо Наранхо. Це найвідоміші психотерапевти, які у 20-му столітті й вивели знання еннеаграми далеко за рамки психотерапії. Саме вони підняли хвилю еннеатипології, яка проникла відразу в багато сфер життя: бізнес, мистецтво, освіту.

– У яких сферах, де саме сьогодні застосовуються знання про еннеатипологію?

– Зараз знання еннеатипологіі використовуються досить широко, наприклад, у написанні сценаріїв для кінострічок, у різних видах бізнесу, у побудові корпоративних культур і взаємин між начальником і підлеглими, партнерськими стосунками, усередині колективу. У сімейних взаєминах вона застосовується для більш глибокого розуміння індивідуальності партнера, залагодження конфліктів, вибудовування успішних сценаріїв взаємодії. В освіті еннеатипологія успішно використовується для визначення талантів дітей.
Ми так само застосовуємо активно знання еннеатипології в бізнесі. І застосовуючи знання еннеатипів, складаємо для наших клієнтів сценарії переговорів, успішних продажів і взаємин між партнерами. Деякі елементи цієї методики ми описали в книгах:
«Типи тіл – типи мислення. Стратегії геніальності», «Індивідуальний підхід до клієнта. Емоційний інтелект у бізнесі ».
Завдяки розумінню еннеатипології можна застосовувати методи вирішення конфліктів, методи індивідуального підходу до клієнтів, у переговорах, продажах, де еннеатипологія дуже чітко описує портрет клієнта й дозволяє створити правильний і потрібний алгоритм для продажу цього продукту.
З еннеатипології ми створили кілька методологічних програм, яким навчаємо майбутніх експертів, і вони працюють згодом зі своїми клієнтами.

– Еннеаграма допомагає прочитати тільки початковий код людини чи можна щось прогнозувати?

– Існує 2 види психології, це умовний поділ, але він є. Перший вид – це вивчення людини, якою вона є, без змін. Другий вид – це психологія можливої еволюції людини. Вона вивчає можливий розвиток людини в процесі еволюції її розуму.
Ми з чоловіком присвятили все своє життя вивченню можливої еволюції людини, її розвитку. Еннеатипологію ми взяли як одну з основних систем, яка допомагає визначити початковий код людини і зрозуміти, які цілі переслідує людина. Ми стали вивчати еннеалогію, яка допомагає не тільки діагностувати початковий код особистості, але й можливості його розвитку, розширення його меж розуму, сприйняття, дій…
У нас із чоловіком на сьогоднішній день дуже широка діяльність, яка ґрунтується на знаннях і вивченні саме еннеалогії. Ми створили кілька центрів, у яких допомагаємо людині розібратися в собі, вибудувати здорові стосунки із самим собою, зрозуміти й пізнати себе.

– Розкажіть, що це за проекти, як вони допомагають людям і де вони знаходяться?

– Перший проект, який ми створили, – це центр емоційного здоров’я «Amograce». У його основу ми помістили всі методології, напрацьовані за 15 років наших досліджень. Ці методології допомагають людині розрізняти емоції, почуття й настрій усередині себе, а також керувати почуттями та настроями. Детальніше про методики центру ми написали в нашій книзі «Емоційне вигорання». У ній можна дізнатися про різні види емоційного вигорання, які притаманні практично кожній людині, і про те, як із цим упоратися. Другий проект – це дитячий центр розвитку «Future Education Center 3/7». Про нього я розповіла раніше.
І перший з наших проектів «Future Education Center 3/7″ був відкритий в Ізраїлі. Зараз це міжнародна франчайзингова мережа дитячих центрів по всьому світу.

– Розкажіть докладніше про центр. Ви застосовуєте знання еннеатипів в освіті дітей?

– Так, застосовуємо. Частину наших методик я з чоловіком описали в книгах: «Як розвинути в дитині харизму й геніальність», а також у 10-х книгах з розвитку індивідуального мислення й талантів кожного еннеатипу.

– На що робить акцент центр «Future Education Center 3/7»?

– Ми робимо акцент на розвиток якостей характеру і навичок. Ми не проводимо інформаційних майстер-класів або навчання в стилі середньої школи, ні! З кожною дитиною в центрі працюють індивідуально. Ця індивідуальна робота має на увазі обов’язкову діагностику, складання індивідуальної програми під ті цілі й завдання, які ми визначили з дитиною й погодили з батьками. Ми даємо вправи, методи, практики, технології, за яких дитина виробляє такі навички: стресостійкість, волю, дисципліну, критичне мислення, системне мислення, креативне мислення, варіативність і багатозадачність.
Універсальність цих технологій полягає в тому, що ким би дитина не стала в житті, яку б професійну дорогу вона не вибрала б, якості, які вона виховує й розвиває в собі, абсолютно об’єктивні й універсальні.

– З якими напрямками працюєте в інших центрах?

– «High studio» – це центр сексуального здоров’я. У центрі здоров’я є 3 основних напрямки: сексуальне здоров’я жінки, сексуальне здоров’я чоловіка і взаємини чоловіка й жінки.
Центр «High studio» допомагає розібратися в тому, що ж таке щирість і справжні почуття. У центрі людина вчиться тому, як можна не відчувати страху, як можна бути відкритим, як бути дружнім у ставленні до партнера, як зберегти кохання, як самому відчути його й зберегти щирість, простоту й чистоту в стосунках.
Детальніше про ці методики ми написали в книгах: «10 типів чоловіків у сексі й відносинах», «10 типів жінок. Вона під ключ», «Інтимний фітнес для жінок», «Інтимний фітнес для чоловіків». У «High studio» працює 3 фахівці, один з яких займається жіночим сексуальним здоров’ям, другий фахівець працює над чоловічим, а третій – над стосунками між чоловіком і жінкою. Якщо говорити про філософію цього напрямку, вона спрямована на те, щоб людина навчилася приймати, розуміти, відчувати свою сексуальність, розширювати її межі, розуміти, що ж таке взагалі сексуальна й емоційна задоволеність. Я не маю на увазі зараз секс-іграшки або рольові ігри, ні, це зовсім про інше.
Розумієте, раніше говорили, що в Радянському Союзі сексу не було, але я б не сказала, що сексуальна освіта в нас з’явилося після розвалу СРСР! До цих пір у бюджеті не виділяють на це ніяких коштів від Міністерства освіти. А наші діти, підлітки та й дорослі люди дуже часто навіть знаннями анатомії не володіють.
Залякана дитина, яка перетворюється на дорослу людину, просто перебуває в певному образі під час сексу, де вона не відчуває ні задоволення, ні розслаблення, ні тієї глибини відчуттів, які дійсно подарувала йому природа.
Філософія «High studio» полягає в тому, щоб прийняти свою сексуальність, відчути себе задоволеним, сексуально здоровим і повноцінним. Адже секс – це не просто переваги або хобі якихось одиниць у суспільстві, секс – це величезна частина життя людини. Але, на жаль, саме цій частини життя не приділяється жодної уваги в соціумі.

– У цьому році ви запустили ще один проект – «Агентство емоційної безпеки», тому розкажіть про нього.

– У будь-якій сфері бізнесу, у колективі існують емоційні лідери, вони можуть бути як з позитивним, конструктивним настроєм, так і з деструктивним. Причому друге явище зазвичай неусвідомлюване людиною. Найчастіше такі люди не лише деструктивно впливають на розвиток компанії, а й руйнують стосунки всередині колективу й періодично псують настрій тим, хто їх оточує. Цей фактор важливо враховувати, коли власник компанії намічає якісь цілі й рухається до них, але з’являються певні члени команди, які відтягують досягнення тієї чи іншої мети, гальмують і несвідомо протистоять керівнику й результатам.
Вивчаючи цей процес, ми створили методику, завдяки якій можна легко визначити таких людей. Детальніше про методику ми написали в книзі «EQ кілер у бізнесі». У цій книзі ми в гумористичній формі описали цих людей, як їх розпізнати, яка поведінка їм характерна. У цьому році ми видаємо другу книгу – «Стиль управління EQ», яка стане в нагоді керівникам бізнесу.

– Ви говорили про те, що продаєте франшизу за кордон. Що саме входить у пакет франчайзі?

– У франчайзинговий пакет входить декілька посібників, серед яких допомога по запуску бізнесу (по відкриттю), посібник з обслуговування персоналу й клієнтів, допомога по роботі в мережі, посібник по концепції, посібник з маркетингу, а також брендбук у тому числі. Ми пропонуємо ті методи, яким легко навчитися, вони дуже ефективні. З продажу франчайзингу ми працюємо з Ізраїльською компанією в партнерстві, і безпосередньо ця компанія продає наші авторські права й усі елементи франчайзингу.