Оксана Табачинська

Оксана Табачинська

Засновник дочірньої компанії

«Family Group Ukraine» Саудівської Аравії в Україні

Українська економічна ситуація в сьогоднішньому розрізі подій і політичної кризи залишає нам лише сподіватися на позитивні зміни в країні. Адже навіть досить оптимістичні погляди підприємців спрямовані вже не на реалізацію інноваційних ідей, а виключно на пошуки інвесторів і підтримку ззовні. Міжнародні інвестиції та експорт товарів – це реальна перспектива для стабілізації ситуації в Україні. Оксана Табачинська – засновник дочірньої компанії «Family Group Ukrine» в Україні впевнена, що сьогодні Україна цікава східним інвесторам. Основним нашим партнером, за словами спеціаліста, можуть стати компанії Саудівської Аравії, які мало того, що здатні підтримати український бізнес, так ще й активно зацікавлені в цьому. Важливо розуміти, в яку сферу будуть спрямовані ресурси, і за який час вони виправдають сподівання.

В інтерв’ю для «Prime
Time magazine» ми поговорили про проекти, що протягом найближчого часу реалізовуватимуться спільно з країною-партнером – Саудівською Аравією в Україні, а також про перспективні галузі українського бізнесу для східних інвесторів.

Головні принципи, за якими має працювати бізнес України – це чесність, а значить прозорість, легальність, а значить законність

– Оксано, ви заснували в Україні дочірню компанію Саудівської Аравії «Family Group Ukrine» в Україні. З якою метою?
– По-перше, будь-який бізнес організований лише з однією метою – покращення умов для життя людей, які тебе оточують, і для тебе самого. По-друге, це цікавий і новий досвід особисто для мене. По-третє, хтось повинен був узяти на себе цю відповідальність і почати рятувати ситуацію, яка складається у нашій країні не найкращим чином. (посміхається)

– Чому ви обрали партнерів із Саудівської Аравії?
– Королівство Саудівська Аравія – багата країна, найбільша арабська нафтова монархія, про це варто пам’ятати. Але нафта – це не єдине, чим славиться Саудівська Аравія, в країні активно розвивається туризм. Саме в цьому королівстві в жителів є ті гроші, які потребують того, щоб їх інвестували. В Україну з певною періодичністю заходили представники Арабських Еміратів, Саудівської Аравії для того, щоб інвестувати в ту чи іншу галузь економіки. Східних бізнесменів приваблювало й сільське господарство, і легка й важка промисловість, і нерухомість… Але менталітет українців відігравав свою роль. Часто іноземні бізнес-партнери стикалися з нерозумінням і, банально, з обманом на великі суми грошей. Наша дочірня компанія виступає таким собі посередником між українськими підприємцями та інвесторами Саудівської Аравії. У свою чергу саме ми є гарантом сумлінних і чеснихбізнес-стосунків.

– Чим сьогодні Україна може бути цікавою для іноземних інвесторів?
– Ми часто чуємо на різних конгресах і форумах красномовні вислови політичних спікерів про те, який величезний потенціал є в нашої України. Але чомусь і досі цей потенціал ніхто не використовує повною мірою на благо самої держави. Не секрет, що українська економіка сьогодні переживає нелегкі часи. За останні два роки значно скоротився експорт, знизилася валютна виручка. А Європейський ринок виявився досить складним для нашого бізнесу. Міжнародні інвестиції та розвиток українського експорту, можна сказати, є сакральними поняттями для нинішньої економіки України. Але експорт продукції – це не єдина панацея, яка поліпшить ситуацію. Не варто забувати, що Україна цікава з точки зору промисловості, інновацій, туризму, грамотних та освічених фахівців. У нас є безліч спільних інтересів. Бізнес можливий, коли обом сторонам вигідно дане партнерство.

– Чому варто розглядати саме східних партнерів, чому не Європейський ринок?
– Багато бізнесменів очікувало, що економічна ситуація зміниться після введення так званого режиму «безвізу». Але Європейський ринок не виправдав їх очікування. В Європі теж криза, як і всюди. Реальні гроші й підтримку необхідно шукати в країнах-лідерах, там, де є новий погляд і матеріальні ресурси для реалізації інноваційних ідей.

– У чому полягає основне завдання вашої компанії?
– Наше завдання просте й зрозуміле – ми реалізовуємо проекти на території України, які є з економічної точки зору вигідними як для нашої країни, а значить і для конкретних підприємців, так і для інвесторів Саудівської Аравії, які вкладають у проекти свої ресурси.

– Назвіть базис, яким повинен володіти український бізнес для того, щоб зацікавити інвесторів.
– Головні принципи, за якими має працювати бізнес України, – це чесність, а значить прозорість, легальність, а значить законність, а також масштабність та глобальність. Ланцюгова реакція полягає в наступному: якщо бізнес не є легальним, поза законом, він апріорі не може вестися чесно й відкрито, відповідно він не може бути глобальним, світовим. З таким ми не працювали, не працюємо й не будемо працювати ніколи.

– Хто виступає гарантом чесного взаємного партнерства як для представників українського бізнесу, так і для зарубіжного інвестора? Чи часто бували випадки з обманом і недобросовісністю?
– На жаль, бували такі випадки, але не на досвіді нашої компанії. У цій двосторонній угоді найчастіше не застрахований буває інвестор. А ризики обману є практично завжди. Але для цього й працює компанія «Family Group Ukrine»!

(PT#4 від 16.11.2017р.)