25 років на сцені

_
Цього року гурту Green Grey виповнюється 25 років! До свого ювілею музиканти підготували великий весняний концерт – “Без електрики”. На концерті всіх шанувальників легендарного гурту чекало багато несподіванок та незвичних колаборацій. у спеціальному інтерв’ю з легендарними музикантами для “Prime Time magazine” ви дізнаєтеся про формулу успіху та визнання не одним поколінням слухачів.

25 років на сцені. За вашими словами, 5 поколінь виросло на піснях Green Grey. Чи відрізняється одне покоління від іншого на ваш погляд?

Дизель: Ви знаєте, у мене буквально нещодавно запитували щось подібне. Я задумався в той момент і зрозумів, що дійсно, відрізняються! Наприклад, у 90-ті роки музика була релігією. Тоді деякі люди могли тижнями вичікувати, коли по телеканалу покажуть кліп улюбленої групи. Люди цікавилися журналами: видивлялися нові інтерв’ю, фотографії. Поява інтернету вбила цей ореол недоступності. Виросло суспільство тих, хто тільки й робить, що споживає. А формат MP3 вбив якість музики.
Мурік: Можливо, наші шанувальники змінилися зовні, але на концерті, наприклад, я бачив усе ті ж очі! Коли сьогодні говорять, що раніше був «совок» і було все не так барвисто і яскраво, згоден, але, з іншого боку, саме дефіцит породжував бажання знайти себе, відрізнитися, бути вище, бути цікавіше.
Дизель: Сучасному поколінню потрібно віддати належне, адже воно звичайно, більш обізнане. Це покоління було на концертах Metallica, The Chemical Brothers. У ті часи, коли група Green Grey була першою групою, яка прибрала крісла з концертних залів і ввела форму квитків «без місця і ряду», люди, які приходили на концерт, перший час панікували й питали куди ж сісти!? Ми були першою групою, яка запустила в порожній зал глядачів. А зараз усі знають, що таке «слем», усі знають, у який бік потрібно «закручувати» цей вихор.

– Ви робите те, що вам подобається якісно й цікаво. Відповідно виникає запитання: як ви це робите?

Дизель: Мрії збуваються – ось весь секрет! Якщо ти бачиш, ким хочеш бути, і йдеш до цього, значить ти цим вже є на даний момент. Безкомпромісно. Ми не йдемо на компроміси. Не можна бути «трішки бухгалтером» і «трішки бас-гітаристом». Найбільш банальна відмовка, щоб не займатися улюбленою справою, – відсутність часу або грошей для того, щоб прогодувати сім’ю.
Мурік: Так, згоден, потрібно будувати своє життя таким чином, щоб займатися улюбленою справою професійно. По-перше, потрібно визначитися в житті й зрозуміти, що тобі подобається! По-друге, вибудовувати свою діяльність таким чином, щоб прогодувати сім’ю. Green Grey є чим пишатись і навіть похвалитися, адже свого часу ми не йшли на компроміс, а робили так, як вважали за потрібне. Можливо, якби ми прислухалися до думки продюсерів, то досягли б ще більших висот, але ми можемо собі дозволити ці помилки, і в цьому весь кайф. Ми все переводимо у формат глуму і не ставимося до всього вкрай серйозно.
Дизель: Для нас музика – це релігія. Музика не зраджує, музику не потрібно вибирати, вона просто є! Ми щасливі тому, що займаємося своєю улюбленою справою. Нам продюсери ніколи не диктували правил гри, вони не забороняли робити експерименти й ніколи не намагалися змінити наш продукт під те, щоб його правильно подати. Навпаки, експерименти приводили до того, що кілька поколінь наших шанувальників залишаються з нами протягом цих років. У цьому є наша перевага й наш успіх – ми робимо те, що знаємо, і робимо це якісно!

У Green Grey якісний саунд, якісний музичний продукт, професійний підхід до всього. Чому ви говорите, що ставитеся до всього несерйозно?

Дизель: Насправді ми до всіх речей ставимося з іронією й гумором. У наш час просто неможливо ставитися до багатьох речей критично серйозно. Ось, наприклад, як можна ставитися серйозно до Червоних доріжок в Україні? Це навіть не ярмарок марнославства, це глум!

Мурік: Знову ж таки, не кожен собі може це дозволити. У нашій ситуації в Україні, коли навколо твориться незрозуміло що (це стосується й політичної ситуації, і в принципіситуації в країні), неможливо ставитися до цих подій серйозно, інакше можна збожеволіти. Потрібно більше іронії, «стьобу» й глуму!
Дизель: Але хочу нагадати, що 2018 року групі Green Grey виповнюється 25 років. Ми пережили дуже багато різних періодів, у тому числі дитинство наше проходило в піонерських таборах, нам розповідали про «щасливе майбутнє», яким нас «годували», у нас були цілі. Ми пережили 90-і … І ще багато різних подій і періодів. Якщо порахувати, саме гурт Green Grey проживає другий виток ренесансу. І ми відчуваємо себе затребуваними саме за часів ренесансу!

У вас була можливість залишитися в Москві й будувати кар’єру там, на російському ринку шоу-бізнесу, чому ви
все одно вибирали Україну?

Дизель: У нас багато хто питає про те, як нам вдається «панкувати», робити те, що подобається, залишатися такими, якими ми є, при цьому всі нами захоплюються. Справа в тому, що наша Україна – це вільна країна, це наша батьківщина! Ми тут виросли, адже ми корінні кияни, і тут усе наше.
Мурік: Нас дійсно неодноразово залишали в Москві. Нам було там некомфортно. Дім є дім. Дім – це тепло рідної країни. Я вважаю, що це і є патріотизм. Наскільки ти любиш свій район, своїх сусідів, своїх друзів, і, відриваючи себе від них, у кінці кінців ким ти станеш? Це, до речі, і причина, чому ми не поїхали ані в Європу, ані в США. Тому що тут наша історія!

За 25 років спільної роботи можна сказати, що ви є одне в одного або ж у вас є ті люди, які зіграли ключову роль?

Дизель: Ми є один в одного! Більш того, останнім часом ми обходимося без такої ролі в команді, як концертний директор. Організовуємо все ми.
Мурік: У нас є команда однодумців, без якої нам було б складно, є басист, який також бере на себе деякі функції. Але за весь цей час ми можемо сказати, що ми є один в одного крізь роки та обставини!

(PT#5 від 05.06.2018р.)