Аніта Луценко

Телеведуча

Багатократна чемпіонка України з аеробіки та фітнесу, майстер спорту та срібна чемпіонка Європи зі спортивної аеробіки – Аніта Луценко більш відома, як телеведуча проекту «Зважені та щасливі». Сьогодні Аніта мотивує та надихає чи не кожну жінку в нашій країні, адже всі знають про марафон «14 днів без солодкого», завдяки якому люди усвідомлено починають підходити до
правильного харчування. Ми поговорили про мотивацію, про спорт і про те, як прийти до здорового способу життя

ПЕРШИЙ ЧАС ВИБІР ЗДОРОВОЇ ЇЖІ МОЖЕ ЗДАВАТИСЯ НЕ ТАКИМ УЖЕ Й ПОЗИТИВНИМ, АЛЕ ЗГОДОМ НАВПАКИ ВАС ДИВУВАТИМЕ ТОЙ ФАКТ, ЩО МОЛОЧНИЙ ШОКОЛАД МОЖЕ ПРИНОСИТИ ЗАДОВОЛЕННЯ.

– Аніто, Ви мотивуєте мільйони українців. Що мотивує Вас?
– У свою чергу мене мотивують люди. Під час кожної зустрічі (чи то на вулиці, у супермаркеті, чи просто у соціальних мережах), коли до мене звертаються люди й говорять слова подяки за те, що мій приклад змінив їх життя на краще – неймовірно надихає! Це дає сили рухатися далі, працювати ще більше.

– Можете назвати перший крок до здорового способу життя? З чого почати?
– Для того щоб почати займатися спортом, як би це не звучало банально, треба встати з дивана і почати робити вправи!

– Але в чому знаходити мотивацію?
– Мотивація з’явиться тоді, коли ви почнете щось робити. Не з першого разу, можливо, навіть і не з другого, але коли прийде усвідомлення того, що все це не марно і все це так чи інакше принесе плоди! Результат повинен мотивувати! Почати треба зі зміни способу мислення. А щодо їжі, я вважаю, що здоровою їжею можна так само захоплюватись, як і шкідливим фастфудом. Просто до цього потрібно прийти усвідомлено. Перший час вибір здорової їжі може здаватися не таким уже й позитивним, але згодом навпаки вас дивуватиме той факт, що молочний шоколад може приносити задоволення. І коли мене запитують, чи я не страждаю від здорового харчування, я завжди відповідаю, що людина, яка дійсно полюбляє салати та якісні продукти, не може від них страждати. Коли ти головою розумієш, наскільки шкідливим є цукор, як тебе забруднює зсередини картопля фрі, як це в тандемі може руйнувати твій організм, тоді ти просто не можеш обрати це в раціон!

– Ви завжди вибирали здорове харчування?
– Безумовно, я як фітнес-тренер завжди дотримувалася загальних рекомендацій по харчуванню, також як і могла рекомендувати це своїм клієнтам: не вживати жирного, смаженого, солодкого. Але тим паче я теж любила солодке, і мені теж, як і будь-якому тренерові не подобалася моя фігура. Зміни відбулись, коли я почала працювати на проекті «Зважені та щасливі» й почала тісно спілкуватися з дієтологом Світланою Фус (вона має 25 років досвіду в дієтології). У процесі нашої співпраці ми почали розроблювати книгу про здорове харчування «Ти просто WOW». Два роки роботи стали для мене ніби курсами з дієтології, фактично я отримала другу вищу освіту. З того моменту я почала читати величезну кількість книг, тому що потрібно знати дуже багато, щоб давати будь-які рекомендації учасникам шоу. До початку першого сезону я прочитала 20 книжок про схуднення різними мовами. І ось завдяки отриманій інформації, яка так чи інакше відкладається в голові, я вже не могла випити каву з молоком чи енергетик тому що знаю, які руйнівні властивості за цим стоять. І тому я вважаю, що до всього потрібно йти через знання. Потрібно більше читати, цікавитись, довіряти експертам, які в цій справі давно, у яких є досвід.

– Розкажіть про книгу «Ти просто WOW». Для кого вона?
– Книга створювалася спільно з дієтологом Світланою Фус протягом двох років. У цій книзі зібраний наш досвід зі Світланою. Адже в неї є колосальний досвід та історії реальних людей з реальними проблемами. У мене є досвід, пов’язаний із тренуваннями і спортсменами. Ці запитання день у день повторюються. І часом вже немає сил відповідати на одне й те саме запитання по десять разів. Тож ідея книги полягала в тому, щоб дати відповіді на найбільш поширені запитання!

– 14 днів без солодкого. Чия ідея? Звідки почався цей флеш-моб?
– Це дуже давня історія! Одного разу я зайшла на Facebook, де моя знайома написала звернення до своїх друзів про те, що вона «сідає» на дієту й закликає її підтримати й «сісти» разом! Мені сподобалася сама ідея – робити щось разом! На той момент я була залежна від солодкого, тому було вирішено протриматися два тижні. Чому два? Оскільки сім днів – замало для того, щоб сформувалася звичка, а як прийнято, 21 день – це занадто багато. Я написала правила, які придумала одразу, оголосила якийсь приз та опублікувала пост на сторінці. Наступного ранку я зрозуміла, що прокинулася знаменитою (посміхається). Незважаючи на те, що я на той момент уже перебувала в шоу «Зважені та щасливі», усе рівно моя популярність не зрівнювалася з тим, що відбулось. Мої соціальні мережі збільшилися за кількістю підписників у три рази! Усі мені писали, постили свої історії. Наразі я вже проводила близько 9 разів ці флешмоби. З кожним разом я знаходила інформацію, чому саме солодке – це погано, чим його можна замінити в раціоні, як правильно харчуватися протягом дня. Для мене це теж було відкриттям! Я й сама зрозуміла, що дійсно за 14 днів у мене покращився стан шкіри, стала краще виглядати фігура, і я нарешті зрозуміла, що відвикла від цукру, тож тепер я його не їм!

– У Вас є мрія до якої Ви прямуєте?
– Мій спосіб життя такий, що я не можу про щось довго мріяти! Я роблю це відразу! У мене все в процесі. Довго вагатись – це точно не про мене: виникла ідея – полетіти у фітнес-тур, полетіли, захотіли видати книгу – видали! Наразі є ще декілька проектів, над якими працюю!

(PT#4 від 16.11.2017р.)