Євген Рогачевський

Євген Рогачевський

Гiтарист гурту «Воплi Вiдоплясова»

Він захоплювався майстерністю видатних музикантів – Ангуса Янга, Джиммі Пейджа, Брайана Мейя, Піта Таунсенда, Юрія Здоренка, яких обрав собі за вчителів. Рок-н-рол завжди був у його житті. Уже двадцять років спільної роботи з «ВВ» принесли музиканту незабутні творчі враження. Окрім участі в колективі, Євген устиг випустити сольний альбом. У вільний від гастролей час, музикант приділяє увагу родині та вихованню трьох дітей

Музика – це вид мистецтва, який існує в часі тільки саме в цю мить

– Гурт ВВ є легендою українського року. Що для Вас означає бути частиною цієї легенди?
– Для мене це знак того, що навіть неймовірні мрії можуть здійснитись, навіть неможливі ідеї можуть бути реалізовані, навіть божевільні прагнення втілюються в життя. Я – живий тому приклад. Коли сталася національна трагедія й із золотого складу групи пішов гітарист Юрій Здоренко, на той момент не знаю, чи була ще людина, яка більше, ніж я, любила «ВВ». Мені запропонували посаду гітариста. Та я не зміг погодитись, бо був в іншій країні. Але з другої спроби ця пропозиція знову надійшла, і доля поєднала мене з моїм улюбленим гуртом. Так сталось, що вже 20 років група-легенда в моєму серці, а я в складі групи.

– Тридцять років на сцені. Мільйони фанатів по всьому світу. Пісні, які знають напам’ять. Що далі?
– Дуже просто: треба не забувати, хто ти є і звідки ти. Тобто залишатися самим собою. Поки ти живий – значить ти знайдеш сили веселитись, сумувати, творити, фантазувати. Поки живеш – живи!

– Багато людей вважає музику «ВВ» живою. Що мається на увазі?
– Музика – це вид мистецтва, який існує в часі тільки саме в цю мить. Але концерт гурту відбувається тут і зараз і більше ніколи. Це настільки «штучний» вид мистецтва, він настільки неповторний, що ціна його переростає в безцінність. Саме гурт «ВВ» був і є колективом із живою енергією. І він більше живий, ніж студійний. Про це ще казав Шурік Піпа в інтерв’ю в телефільмі «Хай живе ВВ». Вектор в сторону живого виступу був спрямований від самого народження колективу.

– Чи були важкі часи за 20 років особисто Вашої діяльності в гурті «ВВ»?
– Основний кризовий час – це теперішній час, починаючи з війни. Я не знаю, це криза чи не криза, але це зламний момент у моєму житті. Дуже сильне враження справили на мене ці події. Це випробування, яке треба пережити, яке дає сили рухатись далі, проявляє нові цілі, нівелює старі упередження.

– Про що сьогодні важливо говорити артистам та музикантам?
– Це питання актуальне для кожного митця персонально. Для мене важливо не про що говорити, а якою мовою. Для мене важливо, щоб саме сьогодні якомога більше думок лунало рідною українською мовою.

– Які стосунки у вас у колективі?
– У колективі в нас стосунки рівні, тактовні, дружні й позитивні. Це, можливо, запорука довголіття колективу – навчитися співіснувати, не переходячи за рамки особистостей,але відстоюючи в межах пристойності свої ідеї та позиції.

(PT#4 від 16.11.2017р.)