Микола Усатий

Микола Усатий

Бас-гiтарист гурту «Воплi Вiдоплясова»

Новий учасник у гурті «Воплі Відоплясова» – Микола Усатий – грає на бас-гітарі. Музикант долучився до колективу в цьому році, але колись навіть не міг уявити, що буде грати разом із легендами рок-н-ролу. Микола розповідає, що з чотирнадцяти років зрозумів, яким шляхом піде, адже музиці його навчив батько, який є для нього ментором та наставником

Музика завжди була в моєму житті, і вже з дитинства я знав, що буду музикантом

– Миколо, Ви прийшли у гурт «ВВ» нещодавно. Що було у вашому житті до цього?
– Так, порівняно з іншими учасниками гурту я в колективі «Воплі Вдоплясова» новачок. Рік тому я став частиною легендарної музичної групи, творчістю якої захоплювався ще в дитинстві. Але перед цим я певний час співпрацював з Олегом Скрипкою в його сольних проектах. Крім цього, у мене був і зараз є свій музичний «бенд». Музика завжди була в моєму житті, і вже з дитинства я знав, що буду музикантом. Мої батьки також музиканти. Батько, бас-гітарист , одного разу залишив свою гітару вдома, а я взяв її в руки й почав тренуватись. З того моменту моє життя змінилося назавжди.

– Що «чіпляло» Вас тоді, коли Ви слухали виступи «ВВ»?
– Енергія, перш за все! У «ВВ» неймовірно потужна енергія, яка не може “не чіпляти”. Я відвідував їх концерти, після яких
отримував заряд натхнення й драйву. Музика, слова, виконання цієї музики – незабутні враження.

– Чи можна сказати, що бути в такому легендарному колективі – це здійснення мрії?
– Напевно, що так! Я виріс на цій музиці, тому гурт «ВВ» завжди вважав легендарним гуртом. Коли я в дитинстві дивився їхні кліпи по телевізору, навіть не міг уявити, що колись зможу виступати пліч-о-пліч з цими музикантами. Хлопці дуже добре мене прийняли в колектив, що само собою не може не радувати. Вони всі дуже веселі, крім того, у кожного з них є чому повчитись.

– Як би Ви охарактеризували музику «ВВ»?
– Однозначно сказати неможливо, але я впевнений, що музика «ВВ» може існувати сама по собі поза часом. Це відверта музика!

– З яких композицій складається ваш плей-лист?
– Останнім часом я полюбляю тишу й інколи можу послухати свій плей-лист. Узагалі люблю дуже різну музику, починаючи від закордонних хітів 60-років, закінчуючи сучасними українськими виконавцями. Але рок-н-рол мій фаворит, бо це, як я сказав, відверта музика. Вважаю, що ця енергетика не залишить без емоцій жодну людину. Рок завжди буде «чіпляти» людей!

– Що сьогодні можуть зробити творчі люди, щоб сприяти покращенню ситуації в Україні?
– Я музикант і дуже далекий від політики… Тому вважаю, що кожен повинен робити свою справу сумлінно, свідомо та гарно! Ми, музиканти, повинні писати музику й слова, що підійматимуть дух нації, об’єднуватимуть людей. Артисти повинні говорити правду. У нас мало хто це робить.

(PT#4 від 16.11.2017р.)