– Надіє, багато хто знає, що ти тривалий час була солісткою гурту “Гарячий шоколад”. Сьогодні – ти телеведуча. Яка діяльність більше до душі?

– Скільки себе пам’ятаю, я завжди була на сцені. Почала виступати з п’яти років. Моїм головним життєвим пріоритетом було реалізувати себе як творчу особистість. Саме тому я постійно навчалася. Спочатку в музичній школі, далі в училищі, згодом у Національній академії керівних кадрів культури й мистецтва України в Києві. Досить тривалий час я співала в Національному оркестрі з джаз-бендом. Ну і, врешті-решт  доля мене звела з групою «Гарячий шоколад», де я була солісткою протягом шести років. Можна сказати, що я пройшла дуже тернистий, насичений творчий і вокальний шлях підготовки професійного артиста. І, як не дивно, саме цей досвід і здобуті навички допомогли мені стати індивідуальною одиницею в медіапросторі – у якості телеведучої. До речі, я не закінчувала жодних курсів, щоб працювати в кадрі. Одного разу я просто прийшла на кастинг, що оголосив телеканал «Music Box», і пройшла відбір.

 – Професія телеведучої – це професія виконавців. Часто їх називають “розмовляюча голова”. Як ти ставишся до цього сприйняття?

– Зізнаюсь, ще з перших ефірів я почала шукати себе, бо розуміла, що не маю бути саме такою “розмовляючою головою”, як ви зазначили. На пошук особистого стилю мені знадобилося приблизно півроку. Саме стільки часу я навчалася відчувати себе в кадрі й удосконалювати свій стиль. На цьому моя робота над собою не закінчилась! Оскільки я звикла доводити себе до бездоганності як у музичній творчості, так і в телевізійній, сьогодні я також навчаюсь, тренуюсь, поринаю у всі творчі процеси телеефіру. Вважаю, що важливо працювати над харизмою й неспинно її розвивати!

 

 

– Що мається на увазі “самовдосконалення”? Які конкретні дії ти виконуєш задля професійного росту?

– По-перше, я регулярно займаюся з викладачем української мови. По-друге, я відпрацьовую сценічне мовлення зі своїм педагогом з вокалу. І, до речі, саме робота з голосом мені дуже допомогла в моїй медійній діяльності, адже я вмію управляти тембром, робити голос більш гучним та гострим  або навпаки ніжним та бархатистим. Це важливо, особливо в роботі на камеру.

– «Music Box» – музичний телеканал, ти – артистка. Ти цілеспрямовано обирала собі місце роботи?

– Ні, у жодному разі! (посміхається). Я дуже хотіла бути телеведучою, але розуміла, що в кожного телеканалу є свій «прототип» облич, свої вимоги й типажність. Ви правильно зазначили, що «Music Box» – музичний телеканал, тому ми підійшли один одному на всі 100%. Коли я була учасницею гурту «Гарячий шоколад», то дуже часто відвідувала цей канал, щоб дати інтерв’ю. Ще тоді мені дуже подобалися атмосфера, обладнання й декорації в студії! Також подобався контент телеканалу, його формат.

– Скільки часу в тебе виходить на зйомку однієї програми?

– На каналі безпосередньо я знаходжуся з десятої ранку до сьомої вечора. Тобто на зйомку в мене йде весь день. Цей процес є дуже цікавим. До того, на кожну зйомку я власноруч роблю собі макіяж, сама придумую зачіски, підбираю одяг. Потім годину переважно займає примірка. І ще одна година – це вичитка сценарію. Основний час – це підготовчий процес, а зйомки завжди пролітають!

– Що в тебе зараз у пріоритеті: музика чи телебачення?

– Що б я не робила, я завжди паралельно займаюся музикою, бо своє серце я їй віддала багато років тому…

– Розкажи про музичний альбом. Це сольна творчість?

– Так, звичайно! Коли я покинула групу «Гарячий шоколад», для себе вирішила, що настав час для сольної діяльності!

Пішла, тому що втомилася. Через щільний графік та концерти розуміла, що я виснажена й морально, і фізично. Якщо так тривало б і далі, я ніколи й не змогла б приділити належної уваги собі.

Відколи я почала працювати на каналі, мені дуже подобалося відчувати себе сольною одиницею – не важливо, чи це в ролі телеведучої, чи співачки. Ти одна, уся увага тобі! (посміхається). Коли я пішла з групи, почала записувати свої пісні, готувати альбом. Я не поспішаю, бо я дуже вимоглива до музичного матеріалу, проте відкрию секрет: це будуть драматичні композиції. Це все мій внутрішній пошук. Я хочу, щоб ці пісні були співзвучними зі світом Надії Майстренко (посміхається). Узагалі кожна пісня – це історія, яку хочу донести до слухача.

– Як себе мотивуєш?

– Моя мотивація пов’язана з моїм характером і стилем життя. Я себе мотивую тим, що я повинна бути кращою – завжди і в усьому. І саме тоді до мене приходить натхнення,  коли я займаюся тим, що мене наповнює й  що приносить задоволення. Вважаю, що для жінки також важливе кохання, якщо жінка закохана, то вона зможе звернути гори.