Олег Волощенко

Олег Волощенко

АКТОР

«Сторожова застава» – картина, що вийшла в український прокат восени й викликала неабиякий резонанс серед глядацької аудиторії. Сценарій, гра акторів, спецефекти, режисура перевершили всі очікування, враховуючи той факт, що бюджет фільму склав всього-на-всього сорок мільйонів гривень. Команда видання «Prime Time magazine» в спеціальному інтерв’ю з акторами Олегом Волощенком та Романом Луцьким, які виконували ключові ролі богатирів – Олешка та Іллі Муромця, поговорили про знімальний процес, закадрову роботу та плани на майбутнє.

– Олеже, до зйомок в «Сторожовій заставі» у Вас був досвід роботи в повному метрі?
– Звісно, в мене було багато ролей в кіно і в театрі. Я багато гастролював. навіть спочатку довго не міг приїхати на кастинг для фільму «Сторожова застава» через щільний графік роботи. Я люблю свою професію і роботу задля глядача, саме вона примушує кожен день прокидатись вранці і рухатись далі! Навіть не знаю ким я міг стати, якби не став актором. На професійній сцені я з 13 років, саме тоді я вступав до театрального. Шлях у 20 років був до великої сцени. За свою кар’єру я зіграв більше 40 ролей.

– Що Вам подобається більше – бути в кадрі, чи грати на сцені?
– У кожному процесі свої нюанси та магія. Я знаю акторів, які спробували себе в кіно, але їх все ж таки манить театр. Я їх розумію тому, що для мене існує сила тяжіння до малої сцени театру, де є камерна атмосфера і зв’язок із глядачем. Але без кіно я не буду розвиватись, там є ритм, жива енергія і драйв.

– Розкажіть про вашу участь у картині «Сторожова застава». Що було найскладнішим?
– Я вважаю, що участь у такій картині, як «Сторожова застава» – це дійсно подарунок долі! Вже після того, як минуло багато часу після кастингу до картини, я знаходився на гастролях у Львові. Свій вільний час проводив прогулюючись містом. Зайшов на сувенірний базар, щоб подивитися різні антикварні речі, серед яких знайшов цікавий меч. Уявіть картину: стою біля антикварних речей, тримаю в руці меча, роздивляюсь його. І тут телефонний дзвінок від кастинг-директора «Сторожової застави», який каже, що мене затвердили на роль Іллі Муромця! Тоді в мене просто мурашки пробігли всім тілом. Я не вважаю, що це просто збіг обставин…

– Чи відобразилась роль Іллі Муромця на Вас особисто?
– Колись я прочитав інтерв’ю з відомим актором, який говорив про те, що він на знімальному майданчику бавиться. Тобто в
театрі актори не можуть собі такого дозволити, а в кадрі – цілком! Так ось що я скажу – це не правда! Немає такої ролі, яка б не минула непомітно! Кожна роль і образ відіграє роль в твоєму житті! Якщо роль тебе не змінює, значить ти лукавиш! Звісно відтворити образ героя Іллі Муромця, мощі якого знаходяться і по сьогодні в Києво-Печерській Лаврі, дуже відповідальне завдання. Перед тим, як йти на знімальний майданчик, я ходив до Лаври і просив благословення у Святого Іллі. І ця роль є знаковою в моєму житті.

– Над чим працюватимете після «Сторожової застави»?
– Одразу після зйомок у «Сторожовій заставі», я зіграв в картині Зази Буадзе «Позивний Бандерас». Там, заради ролі, ми з іншими акторами з групи, жили по тій програмі, після якої залишається 25 % тих, хто прийшов на підготовку в спецназ. Були дуже складні умови. Саме там я зрозумів через що доводиться проходити нашим військовим кожен день, за що їм низький уклін!
Прем’єра картини запланована на 2018 рік. Паралельно з цим я постійно граю в театрі, гастролюю з командою.

(PT#4 від 16.11.2017р.)