Ольга Ракицька

співачка

- Ольго, розкажіть, що було у Вашому житті до трагічних подій. Чи займалися Ви творчістю в Донецьку?

– Я – корінна донеччанка. Народилася й виросла в цьому прекрасному місті, саме в Донецьку зустріла Ярослава, ми створили сім’ю. Музикою займалася в дитинстві. І, зізнаюся, саме тоді в мене й з’явилося бажання стати співачкою, підкорити велику сцену. Одним з найяскравіших спогадів – це участь у дитячому ансамблі. Кожен виступ для мене був щастям, усередині все прямо стискалося від хвилювань. Адреналін і радість. Але так склалося, що музичної освіти я не отримала (сміється). А закінчила фінансовий інститут і навіть після його закінчення працювала за фахом. Але любов до музики завжди була зі мною.

- Розкажіть про соціальний проект «Моє місто». Як був створений? Хто є автором та ініціатором?

– Як ви знаєте, з Донецька ми переїхали до Києва. Уже тут мені пощастило познайомитися з талановитими людьми: продюсером Михайлом Ясинським і автором Олею Животковою, відомою як Бажана, її пісні отримують міжнародне визнання. Оля дізналася мою історію й настільки була вражена, що в неї народилася пісня «Здравствуй, мой город», над звучанням якої працював Віталій Телезін, відомий співпрацею з групою «Океан Ельзи», Земфірою та ін. Мені композиція сподобалася до сліз. Саме вона й стала поштовхом, з якого народилася ідея створити соціальний проект «Моє місто». Так з’явився однойменний веб-сайт, на якому українці з різних куточків нашої країни завантажували фотографії своїх міст.

 

- Що Ви хотіли б сказати своїм землякам? Як не втратити надію через складну ситуацію?

– Я хочу звернутися до всіх моїх земляків із таким меседжем: навіть якщо вам дуже важко зараз, навіть якщо здається, що сил майже немає, не втрачайте віри й надії на краще! На жаль, зараз доля випробує нас із вами. Але тільки віра й надія – це єдине, що нам допомагає пережити й упоратися з усім, незалежно від того, де ти знаходишся. Мир обов’язково настане, і ми зможемо привітати один одного на своїй рідній землі! 

- Чому Ви вирішили почати творчий шлях саме з групи «Моє місто»? Чому не сольно?

– Зізнаюся, що все вийшло само собою. Усе закрутилося з пісні «Здравствуй, мой город», робота над якою трансформувалася в соціальний проект «Моє місто». Уже завдяки йому я познайомилася з величезною кількістю однодумців. Паралельно наша діяльність отримала колосальну підтримку. Так виникла пропозиція зняти кліп на пісню. А потім усе склалося так, що команда, яка й працювала над цією відеороботою, органічно переросла в музичну групу «Моє місто». Разом ми зняли чотири кліпи й випустили альбом.

 

- На сьогоднішній день у Вас є альбом. Які композиції в нього ввійшли?

Дебютний альбом «Здравствуй, мой город» ми випустили в 2015 році. Працювали над ним протягом року. За цей період записали 11 треків як російськомовних («Пускай», «Мы обязательно вернемся»), так й україномовних, наприклад, «Не відпускай», «Полетіли». Усі пісні – ліричні, у їх основі моя особиста історія. Історія людини, якій довелося все залишити й покинути свій будинок, своє місто, рідні місця, з якими пов’язана величезна кількість подій як радісних, так і не дуже. У всіх піснях альбому я співаю про зрозумілі й найважливіші в житті кожної людини речі, які насправді не є речами: про любов, дружбу, мрії. Думаю, саме тому альбом отримав такий відгук серед слухачів.

 

- Відомо, що Ви виступаєте запрошеним артистом у концертному турі Ірини Білик «Без гриму. Найкраще. Про кохання», який стартував у лютому 2018. Розкажіть про співпрацю з Іриною Білик.

– З Іриною Білик ми зустрілися на святкуванні дня народження спільної подруги. Я подарувала їй свій диск із піснями, ми обмінялися контактами. Через якийсь час ми знову зустрілися й Іра запросила мене у свій грандіозний концертний тур. Виходити на сцену з таким артистом, як Ірина Білик, для мене дуже хвилююче й відповідально. Це непередавані відчуття! Під час концерту я виконувала сольно три пісні й дуетом один з хітів Ірини Білик.

- Ваші композиції ліричні й дуже зворушливі. Хто є автором текстів і музики?

– Більшість моїх пісень авторства Ольги Животкової (Бажана). Вона не просто автор, а й моя близька подруга. З кожним роком наш зв’язок міцнішає, й Оля, як ніхто інший, прекрасно знає й розуміє мої почуття та може втілити їх у слова.

 

- Ольго, що сьогодні Вас надихає й мотивує?

– Сьогодні для мене головним мотиватором є моя донечка Ярослава. Її поява, звичайно, змінила життя нашої родини. Незважаючи на те, що материнство, особливо в перший рік життя дитини, – це дуже нелегко, я відчуваю приплив сил і бажання творити ще більше! Уже на дев’ятому місяці вагітності я записала пісню «Сонце», а нещодавно, уже з донькою й чоловіком, знялася в кліпі на цю композицію. Мені хочеться поділитися зі слухачем хоча б частинкою тієї любові, яку я відчуваю до Ярослави. Бути матір’ю – це абсолютне щастя!

- У Вас є глобальна мета або мрія? Поділіться з читачами.

– Моя мрія – жити під мирним небом. Я хочу, щоб тисячі українців могли повернутись у свої будинки й побачити своїх близьких. Ви тільки уявіть, що деякі люди вже більше трьох років не бачили своїх дітей, онуків. Також я хочу, щоб ми змогли забути всі пережиті жахи й почати жити мирно й щасливо!