Сергiй Сахно

Сергій Сахно

Барабанщик гурту «Воплi Вiдоплясова»

Музикант вважає, що в житті необхідно займатися тим, що дійсно подобається, саме в такому випадку успіх у будь-якій справі гарантований. Гурту «ВВ» Сергій присвятив тридцять років, та для внутрішнього творчого збагачення заснував власний музичний «бенд». Сергій Сахно переконаний, що професійно вдосконалюватись необхідно постійно!

Для артистів важливо розвиватись і постійно рухатись вперед

– Сергію, що саме для Вас означає бути частиною легендарної групи ВВ?
– Бути частиною «ВВ» – це значить виконувати свою конкретну місію. Я, наприклад, граю на барабанах, тобто максимально, як барабанщик, прикладаю свої навички й зусилля до створення нових пісень, пошуку правильного, якісного звучання.

– Але у Вас є свій гурт. Що дає Вам цей напрямок діяльності?
– Так, кожний музикант у нашому колективі реалізовує себе за межами «ВВ» – Олег, Женя, Микола. У мене є музичні вподобання, які я не можу реалізувати разом із гуртом «ВВ», і тому я роблю це в іншій площині. Це абсолютно нормальний досвід. Олег завжди був радий, коли хлопці мали свої проекти, щоб ми не сиділи на одному місці й не «покривалися пліснявою». Для артистів важливо розвиватись і постійно рухатись вперед.

– Який напрямок музики подобається особисто Вам?
– Я не ставлю себе в рамки й маю широкі музичні вподобання: від поп-музики до репу. Якщо це якісна музика і її співає, наприклад, Дженіфер Лопес, то чому я її не повинен слухати?

– Багато людей вважає музику «ВВ» живою. Як вважаєте, чому?
– Можливо, це означає, що коли ми граємо на концертах, люди починають притоптувати ногами, плескають в долоні, не можуть залишатися байдужими. Відчувають позитивну енергетику і драйв. Я можу сказати, що коли виступаєш на сцені, відчувається шалена енергія публіки. Навіть коли доводилося йти хворим на сцену, уже після концерту я відчував зцілення! Так, ми віддаємо свою енергію аудиторії, але вона повертається назад уже зовсім іншою – у рази більшою.

– Як вважаєте, про що сьогодні важливо говорити артистам та музикантам?
– Як на мене, артисти повинні завжди, у правильному розумінні цього слова, розважати народ. У такі складні для нашої країни часи людям і так тяжко: політична, економічна ситуація, криза, війна. Якщо ще й музиканти пригнічуватимуть своєю музикою, це взагалі зведе з розуму людей. Простий приклад, коли ми з колективом «ВВ» приїжджали на лінію розмежування до бійців, то співали свої пісні – веселі, розважальні. Я дивився в очі нашим захисникам, а вони були понурі. Уявіть, кожен день вони ходять по краю й дивляться в очі смерті. Насправді це дуже страшно. Але коли ми пограли, хлопці трішки розслабилися. Саме тому, я вважаю, треба якось розважати публіку, дати змогу відволіктися від ситуації.

– Які плани Ви ставите перед собою?
– Я вважаю, що нашу публіку необхідно привчати до якісного саунду. На жаль, в Україні більшість артистів створює музику не якісну, тобто сама по собі музика добра, але не якісно записана. Усе це говорить про відсутність можливості придбання гарного обладнання, інструментів. Але сьогодні є чудова можливість записуватися в західних студіях.

(PT#4 від 16.11.2017р.)