Поліна Логунова – теле та радiо ведуча, автор програми “Перетворення для тих, хто хоче схуднути без дiєт”Posted by On

Поговоримо про свята?

Жодне з урочистих заходів, важливих подій, пам’ятних дат чи ювілеїв не проходить без багатого банкету чи застілля. Ми нарешті пережили новорічні свята, хтось жартома їх називав «український рамадан», але в нас попереду ще цілий рік! І кожне свято – то є привід для господині накрити стіл та запросити гостей!

Історія наших багатих застіль іде далеко в минулі сторіччя. Можна сказати, це складова культури багатьох  народів. Але ми, українці, з особливою відповідальністю підходимо до святкувань. Адже менталітет нашого народу прив’язує такий показник,  як багатий банкет,  до благополуччя господарів.

Про наслідки великої кількості спожитої їжі ми замислюємося вже після переїдань, переважно, коли важкість у шлунку буде стабільним відчуттям. Як кажуть, душа співає, а шлунок потерпає. І хоч ми розуміємо, що стільки їсти – це не нормально і навіть не здорово, але стримати себе не можемо!

Та я впевнена, що є спосіб уникнути докорів сумління щодо зайвих кілограмів та насолоджуватися банкетом без побічних ефектів!  Наприклад, правильно вживати страви та розуміти,  які з продуктів можна компонувати, а які треба їсти окремо!

Отже, які основні правила харчування під час свят?

Уникайте соусів як із магазину, так і з ресторану

Усі соуси шалено калорійні й «важкі» для травлення. Якщо ви їх уживатимете, то швидко відчуєте насичення, але ж залишити на столі страви, до яких ще навіть не доторкнулись, просто буде неможливим. Тому, як це зазвичай буває, ви почнете через силу куштувати їх і заповнюватимете свій шлунок не менш жирною їжею. Це призведе до розладу травлення… Тож якщо ви не хочете образити шефа чи господарів свята, щоб скуштувати якомога більше страв, уникайте соусів. Завчасно попередьте кухарів ресторанів про це або, якщо ви святкуєте вдома, не використовуйте їх у приготуванні.

овочі на гарнір

Уживайте на гарнір більше овочів. Клітковина заповнить ваш шлунок швидше, ніж інші продукти,  і буде насичувати вас тривалий час. Саме клітковина комфортніше перетравлюється. Так ви залишитеся ситими й задоволеними, скільки б не з’їли, а «наслідки» святкового столу будуть безболісними.

алкоголь

Візьміть собі за правило: келих вина дорівнює келиху води. Ви не зможете випити багато просто фізично, але в цей же час вода допоможе швидше вивести алкоголь з організму. Гарантуємо, що при цьому  святковий настрій не обійде вас стороною, а наступний ранок буде по-справжньому добрим.

Більше не означає краще

Не намагайтеся вмістити в себе всі страви одночасно і якомога  більше. Ми живемо в чудовий час, коли в харчуванні немає дефіциту, навіть навпаки. Ваше завдання полягає не в тому, щоб «виповзати» з-за столу, а провести час із чудовими людьми, відсвяткувавши якусь урочисту подію. Спроби вмістити в себе всі страви на столі та побільше закінчаться дискомфортом і зіпсованим святом, а як же танці?

Жирна їжа

Уникайте жирних сортів м’яса й риби для вечері. Уникайте жирних сортів сирів і газованих напоїв! Категорично виключайте десерти. Подібні продукти прискорять процес бродіння, викликатимуть тяжкість, а змішання призведе до огидного самопочуття.

Нежирна риба, м’ясо, нежирні сорти сиру + овочі = формула ідеального святкового столу!

Пам’ятайте, що свята – це час для душі, коли поруч з вами солодкі щічки ваших діток і сяючі очі ваших коханих та друзів! Тож ваше хороше самопочуття – це запорука веселого свята й невимовної кількості емоцій.

HEALTH

Добавить комментарий