Break the silence. Творчість, яка говорить про важливе!Опубликовано On


У січні 2020 року в Києві в Spivakovska ART: EGO gallery був презентований арт-проект «Break the silence» художниці Ірини Онопенко. Картини українки до цього вже були представлені на численних виставках в Україні, а також знаходяться в приватних колекціях в Україні, Іспанії, Італії, Греції, Молдавії, Румунії та Литві.

Ірина – переможець Всеукраїнського конкурсу в номінації «Жінка третього тисячоліття» в підтримку культурної інтеграції молоді. А мистецтво для неї – це певний діалог із світом, спосіб самовираження та підняття важливих актуальних тем! Так, виставка «Break the silence» не стала винятком. В інтерв’ю для Prime Time magazine ми поговорили про саму виставку та про роботи!

Багато відвідувачів вважали, що виставка «Break the silence» видалася досить емоційною і навіть відвертою. Що спонукало вас до такої чесності з глядачем?
Мої роботи – це діалог з людьми, вираз моєї індивідуальності, я інакше не можу! Говорю або віршами, або живописом! Так, це дуже чесна розмова, часом емоційна, але кожен знаходить щось своє …. Мистецтво неоднозначне по своїй природі, воно завжди відображає те, що діється всередині у глядача!

Чому виставка називається «Break the silence»? Яку тишу Ви прагнете порушити, які теми підняти на поверхню?
Дві роботи із загальної експозиції брали участь на міжнародній виставці у Венеції, “Мистецтво проти насильства”, приуроченої 58 Бієнале, куратор Гроссе. Тема дуже глибока і вона не могла залишитися непоміченою мною.

Зашитий рот шовковою ниткою в роботі у рудоволосої дівчини, всього лише заклик не замовчувати про проблему насильства, це як безмовний крик закликає про допомогу. Ця тема мене глибоко зворушила.

Яка Ваша улюблена робота в експозиції виставки та чому?
Складно виділити улюблену роботу, кожна робота, немов дитя окремо виношене, народжене! У кожну роботу вкладено багато сенсу, почуттів, емоцій … Кожна – окрема історія з мого життя, не можу виділити …

Що найчастіше вас надихає? Подорожі, люди або життєві ситуації?
Надихає саме життя своєю різноманітністю! Як творчу натуру, мене може надихнути прочитаний вірш, глибоко торкнувся за душу, в якому знаходиш відгомони свого життя! Люди! Їх багато в моїх роботах! Дуже люблю спостерігати за людьми! І, однозначно, подорожі! Подорожі дають потужну перезавантаження, наповнюють енергією.

Ви дуже яскраво заявили про себе, як про художника з виставкою «Break the silence» в Києві, чи будуть інші міста або країни?
Так, все є в планах! Виходжу на міжнародний ринок в найближчі півроку. І тому кожен місяць розписаний! Сподіваюся, все вийде і мою творчість принесе багато позитивних емоцій людям, надихне когось, а може і вразить! У будь-якому випадку хочеться, щоб люди не були байдужі до будь-якого виду мистецтва, адже у творчості є сила, яка наповнює!

PROFESSIONИНТЕРВЬЮСULTURE

Добавить комментарий