Дмитро СтупкаОпубликовано On


Актор театру й кiно

– Скільки Вам було років, коли Ви відкрили для себе світ кіно?
– Точний вік не скажу, але це доволі очевидно, що кіно було в моєму житті від самого початку! Колись я дивився фільми, у яких показували масові сцени, й де в акторів стріляли з луків, убивали героїв… Тоді мене це дуже вразило і я перепитував у дідуся: «Бодя (я свого дідуся називав так), звідки вони беруть стільки акторів?» Дуже добре запам’ятав цей випадок, тоді не знав, що в кіно не є все справжнім! Таким наївним був у дитинстві відносно різних речей.
Згодом мені пощастило: дідусь узяв мене на зйомки фільму «Вогнем і мечем» там, де він грав Богдана Хмельницького. І я побачив ці надзвичайні декорації, бутафорію, спостерігав за знімальним процесом. Особливо було тоді цікаво познайомитися з Домогаровим, Табаковим, Машковим, Хабенським. Ми спілкувалися, вони мені давали автографи… Такі картинки виникають, коли починаю згадувати світ кіно!

– Цієї осені в прокат вийде чимало українських фільмів. Який є найочікуванішим? Що сподобалося з українських картин?
– Більш за все очікую на прем’єру «Крути 1918», бо я брав участь у зйомках цієї картини! (посміхається). Насправді я чекав «Кіборгів». Дуже сподобався фільм «Сторожова застава». Зізнаюся чесно, я не дуже люблю форматні «фестивальні» фільми, бо часто буваю в журі на таких подіях… Так, ці фільми розкривають важливі теми, наголошують на болісних питаннях суспільства, але сьогодні від кіно мені хочеться невимушеності. Коли настає момент і хочеться заглибитися в проблему, я йду до театру або читаю книги. Але кіно має відволікати!

– Над якими проектами зараз працюєте?
– Зараз ми готуємо повнометражний фільм «Крути 1918», про який я вже згадав. До речі, прем’єра буде вже цієї зими! Окрім цього, в мене постійні зйомки чи то в рекламних проектах, чи то в фільмах, серіалах. На сьогодні очікую ще декілька відповідей щодо затвердження мене на певні ролі. Також після відпустки починаю працювати над виставами в театрі.

– Розкажіть про зйомки фільму «Крути 1918», про команду. Що було найважчим?
– Насправді в цьому фільмі в мене невеличка роль. Я перебував на знімальному майданчику декілька днів. Основні герої – це хлопці-студенти, які захищали Україну.
Зйомки проходили у важких умовах: була зима, холодно, ще й погодні умови не сприяли. Знімальна група вийшла в степ, де було все вкрито снігом з льодом.
Узагалі кіно – це важка праця, яку не одразу усвідомлюєш, прийшовши до кінотеатру. Люди переглядають готовий продукт, виробництво якого – колосальна робота команди. Тандем режисера, сценаристів, декораторів, гримерів, акторів, в решті, решт!
Сьогодні в Україні не так багато команд фільм-мейкерів, і всі вони знають один одного. Команда, яка працювала над фільмом «Крути 1918», надзвичайно творча! Мені, як актору, подобалося працювати на знімальному майданчику. У проекті були приголомшливі декорації й костюми, локації.

– Як Ви оцінюєте стан кінематографу сьогодні в Україні?
– У нас в Україні є багато історій і безліч матеріалу, про який можна знімати кіно! Нам катастрофічно не вистачає кінофабрик. Державні кошти не можуть усе покрити, хоча вони надаються, і це вже добре. Я вважаю, що потрібно зацікавлювати та залучати інвесторів.

–Яка мета стоїть сьогодні перед Вами?
– Насправді дуже багато ідей, одна з яких – відкрити ресторан на честь мого дідуся, де буде відповідний інтер’єр з образами героїв, яких він грав, зібрані його нагороди.

ИНТЕРВЬЮКИНОСULTURE

Добавить комментарий