Iрина Бiлик, народна артистка УкраїниОпубликовано On


–  Ірино, на початку 2018 року Ви відправились у концертний тур з Ольгою Ракицькою. Які враження від концертного туру? Що плануєте на 2019 рік?

– Ми провели Всеукраїнський тур на 33 міста, також дали три концерти в Києві. Усі вони пройшли з аншлагами. Я була дуже рада, адже побачила, що публіка на моїх концертах плаче, сміється та радіє під мої пісні. У 2019 році я хочу провести ще один тур, але поки що не буду відкривати всіх секретів. Ви дуже скоро побачите все самі.

 

– Пісня “Подружка”, яку Ви виконали та презентували спільно з Ольгою Ракицькою, більше про жіночу дружбу чи про історію кохання? Хто є автором композиції?

– Автором цієї композиції є Ольга Животкова, вона ж співачка Бажана. Ця пісня про справжню жіночу дружбу, про те, що дівчата можуть дружити не лише коли їм добре, коли можна посміятися разом, повеселитися, сходити на вечірку,  але й тоді, коли на душі сумно й потрібно підтримати одна  одну. Цю пісню Ольга Ракицька виконувала сольно в нашому турі, але потім вона запросила мене заспівати з нею дуетом. Пісня мені дуже сподобалася ще в турі, я їй про це казала, тому з радістю погодилась. Ми презентували цю пісню на радіо й зняли кліп на неї, який уже ротується на музичних каналах. Режисером стала Олена Вінярська, яка славиться дуже цікавими ідеями. Вона нас побачила саме такими: яскравими та незвичайними. Тому дивіться кліп, слухайте пісню, упевнена, вам вона сподобається.

 

– Як склалися стосунки з Ольгою? Чому саме її запросили в тур? Чи будете залучати до співпраці нових виконавців?

– З Ольгою я познайомилася на одній з вечірок, у нас є спільні друзі, які нас познайомили. Саме тоді я почала її розпитувати, чим вона займається. Ольга сказала, що вона співачка, показала свої пісні. Вони мені дуже сподобались, адже вона мені нагадує мене колись. Її пісні про добро, про сім’ю, про вічні цінності. Тоді я подумала, чому б не запропонувати Ользі поїхати зі мною в тур. Молодих виконавців потрібно підтримувати,  і хто це зробить, як не я? Спочатку Ользі було дуже важко, але вона це витримала. Гадаю, що ми ще з нею зробимо якусь колаборацію. Щодо інших виконавців, то все може бути.

 

–Сьогодні більшість співаків наслідує тренди, нові віяння у звучанні. Як Ви ставитеся до трендів? 

– До трендів я ставлюся дуже добре. Є молоді співаки, яким потрібно шукати свою манеру, своє звучання. Адже зараз час не голосів, а тембрів, тому кожний повинен намагатися знайти щось нове, чого ще не було.

 

– Як Ви вважаєте, що в піснях найголовніше – звучання чи сенс, який закладений у слова?

– Є пісні-історії, а є пісні, які більш іміджеві. Тому  якщо говорити про пісню-історію, то там важливий текст, сенс та посил. А коли говоримо про пісню, де основну роль відіграє мелодія, то тут більш важливе звучання та тембр голосу.

 

–  Сьогодні часто можна побачити та почути, як виконавці презентують своїм прихильникам шоу-програми.  Чи плануєте Ви найближчим часом влаштували нове шоу?

– Ви знаєте, Ірина Білик кожного дня влаштовує шоу. У мене дуже багато концертів,  і майже кожного дня я в іншому місті, де влаштовую нове шоу для нової публіки. Хоча  ця публіка не нова, це публіка, яка любить мене дуже багато років, приходить на мої виступи. Свою шоу-програму я презентувала в турі. Для наступного туру ми підготуємо щось нове та ще більш яскраве. Але всі 30 років, які я на сцені, я постійно придумую щось нове. Як люблять говорити журналісти, я постійно дивую своїх прихильників новими образами та новими шоу (посміхається).

– Яким є для Вас ідеальний виступ?

– Для мене ідеальний виступ – це коли я зі сцени бачу очі своїх шанувальників, яким подобаються мої пісні, які плещуть у долоні, які виражають свої емоції. Це для мене найкращий подарунок і найкращий виступ. Звичайно, важливо, щоб був гарний звук, адже я завжди працюю тільки наживо.

 

– Ваше життя – це сцена та творчість. Чим сьогодні сповнені Ваші будні та життя в цілому?

– На даний момент моє життя –  це такий симбіоз між сім’єю та творчістю. Це дві найважливіші речі, які в мене є і які мене хвилюють. Сцена, шанувальники, пісні – це, звичайно, те, чим я живу, але зараз я почала дуже багато часу приділяти своїй сім’ї. У мене маленький син, чоловік, і я вважаю, що нічого не може бути більш важливого для жінки, ніж її сімейне щастя. Виключила я вечірки. Раніше  мене можна було побачити на деяких київських вечірках, а зараз я надаю перевагу прогулянкам з моїми рідними. 

 

– Про що сьогодні хочеться співати та говорити публіці?

– Я співаю про все, що хочу. Адже автором багатьох своїх пісень є я сама. Що є в мене на душі в той чи інший момент, я виливаю в пісні. Звичайно, це в першу чергу кохання, яке править світом, у будь-якому разі. Адже саме кохання спонукає нас на вчинки.

 

– Як Ви вважаєте, чого не вистачає сьогоднішній естраді?

– Чесно кажучи, я вважаю, що вистачає всього. Мені дуже подобається сучасна музика, яку роблять молоді виконавці. Є дуже багато яскравих особистостей, цікавих музикантів, тому не хочу їх критикувати. Я вважаю, що все вони роблять правильно.

 

– З яких композицій складається ваш плей-лист?

– Я не слухаю ані українських, ані російських виконавців, я слухаю тільки закордонних виконавців.

 

– Чи є у Вас улюблена пісня, яка супроводжує крізь життя?

– Ні, у мене немає такої пісні. Якщо брати мою творчість, то більш за все мені подобається пісня «Так просто». Я намагаюся зробити її своїм девізом по життю, щоб усе в нас було – так просто!

 

– Ви жінка, яка змогла пережити в житті багато болю. Як з ним справлятись? Як пережити складні моменти?

– Ви знаєте, є одна фраза, яку я колись сказала, – від щасливого кохання народжуються діти, а від нещасного – пісні. Тому найкращий мій рецепт від поганого настрою – це музика. Музика завжди рятує своєю мелодійністю в будь-якій ситуації  від будь-якого суму.

 

– Чи є якась річ чи обставини, про які Ви колись шкодували в житті?

– Ні. Якщо чесно, то я намагаюся ні про що не шкодувати. Можливо, були якісь вчинки, які б я могла зробити по-іншому, але я вважаю, що все сталося так, як повинно було статися. Якби не траплялися якісь речі чи обставини, то, можливо, усе було б по-іншому. Але мені подобається моє життя. Я ні про що не жалкую.

 

– Що саме Ви вважаєте своїм найбільшим досягненням упродовж усіх років на сцені?

– Найбільшим досягненням я вважаю те, що я на цій сцені  вже 30 років. У 90-х було дуже важко музикантам та виконавцям. Зараз, мені здається, трошки легше… Хоча, можливо, це неправда, адже в усі часи досить важко. Та я радію, що вже 30 років (бачте, як багато) я можу радувати своїх шанувальників, а вони мене (посміхається).

ИНТЕРВЬЮ

Добавить комментарий