Ірина Самсоненко та родина ДжонсонівОпубликовано On


Якщо говорити про те, ким, перш за все, є Ірина Самсоненко, напевно, ви почуєте від неї самої, що вона мама видатного та неймовірно талановитого українського музиканта – Антоніо  Бразильєро Джонсона.  І лише з часом у ході розмови можна дізнатись про всі інші надзвичайні речі та проекти, в яких Ірина постає у ролі продюсера, наставника, громадської діячки. Саме завдяки такій надихаючій зустрічі з Іриною народилася ще одна рубрика в «Prime Time magazine» під назвою “STORY”, де відтепер публікуватимуться історії, що мотивують. А історія родини Ірини Самсоненко безперечно і є надихаючою та, в деякому сенсі, ексклюзивною.

Волелюбна та сильна, але водночас така ніжна та тендітна жінка, саме так можна охарактеризувати Ірину Самсоненко, яка впродовж років працює над успіхом своєї інтернаціональної родини.

Наша сім’я – космополіти, хоч і проживаємо в Києві, ми часто подорожуємо, беремо участь у міжнародних самітах та форумах, офіційних прийомах та благодійних заходах. Наша родина складається з чоловіка, який є міжнародним кореспондентом-політологом і працює на всесвітньо відомі видання, сина, який на сьогодні є найтворчишою дитиною України, та мене, дружини і мами, яка впродовж багатьох років підтримує благочинні заходи, творчі фестивалі та концерти.

Мене часто називають громадською діячкою, але я не люблю цей сухий термін, адже він не передає всієї суті того, що я роблю. В мене є здатність – наповнювати новими фарбами, ідеями, яскравою енергією будь-який захід. І для мене важливо, коли люди стають щасливими, тому що я їм допомогла. Більш того, впродовж років своєї активної діяльності, я не засновую жодних продюсерських центрів чи громадських організацій. Для мене достатньо усвідомлення  того, що я, чи-то на прикладі свого сина, чи-то своєю порадою, контактами, інформацією тощо змогла допомогти тій чи іншій талановитій дитині. За моє життя таких історій назбиралося достатньо, щоб розуміти, що ми все робимо правильно. В своєму житті я пам’ятаю той час, коли саме такої підтримки і інформації мені і моєму сину дійсно бракувало.

Сина українки Ірини Самсоненко та її чоловіка американця Рубена Джонсона – Антоніо Бразильєро Джонсона можна сміливо назвати маленьким генієм, із багатим досвідом минулого та великим майбутнім. Антоніо вже прославляє Україну на весь світ. В свої 14 років Антоніо має сто нагород всеукраїнських та міжнародних фортепіанних конкурсів, з десяти років провів п’ять сольних концертів в України та Європі.  У 2016 році Антоніо ввійшов до списку 35 найкращих музикантів світу за версією міжнародного конкурсу “American Protégé” Нью-Йорк, США. У віці 12 років юний музикант занесений до національного Реєстру Рекордів України за Сольний Виступ наймолодшого піаніста в концертній залі «Isaac Stern Auditorium» у «Carnegie Hall», Нью-Йорк, США. Це найбільш відома і велика всесвітня сцена. Саме у цьому місці виступали найвідоміші в історії виконавці: П.Чайковський, В.Горовиць, С.Рахманінов, С.Ріхтер, Марія Каллас і Лучано Паваротті. Карнегі-Холл відомий також виступами багатьох поп зірок, таких як: The Beatles, The Rolling Stones, Frank Sinatra, Bob Dylan, Josephine Baker, Stevie Wonder, David Bowie, Nat King Cole і навіть Jay Z.

Сьогодні Антоніо отримав стипендію Leonardo Scholars та навчається за особливою програмою для обдарованих дітей британського коледжу CCSS. Але успіх юного музиканта – це не просто вдача чи виключно талант, це кропітка щодення праця, це стиль життя батьків та це сімейні традиції. За словами Ірини, успіх Антоніо – це приклад злагодженої роботи, в якій задіяні батьки, дитина та викладач.

Успіх дитини – це завжди робота одразу з декількох сторін: перш за все, підтримка батьків, розуміння, що дитина потребує їхньої любові, контролю далі – це бажання та талант дитини, а потім, безпосередньо робота із наставником та викладачем, який має бути таким же завзятим, з любов’ю до дитини та своєї роботи. Я переконана, що всі діти мають талант та здібності. Задача батьків розгледіти його вчасно та направити свою дитину.

У свій час, коли Антоніо виповнилось п’ять років, я відвела його у звичайну музичну школу № 10 м. Києва до викладача Інни Гончарової. Але до цього часу любов до музики та інтерес до гри на фортепіано виховував наш батько – Рубен. У нас вдома був і залишається на сьогодні особливий ритуал. Щовечора ми запалюємо у вітальні свічки, а Рубен сідає за рояль – грає джаз, босанову. З раннього дитинства чоловік із сином виконували пісні Френка Сінатри. З цієї традиції, мабуть, все і почалось…

Картина, із сімейного життя Ірини Самсоненко нагадує сцену з якогось красивого кіно, в якому є місце гарно сервірованому столу, що стоїть у вітальні, великим білим свічкам на роялі, та звісно, як же без живої музики у виконанні чоловіка та сина! Але це дійсність, яка створюється не тільки бажанням, а працею та вірою у коханих людей. І приклад Ірини Самсоненко показує, що жодне старання чи труд не залишиться без уваги Всесвіту. Все повернеться і перевершить будь-які очікування! За свою завзятість, силу характеру та наснагу Ірина у 2017 році увійшла в Топ-100 найбільш успішних жінок України за версією видання «Ukrainian People», а у 2018 році стала переможницею «CosmoLady Awards». Але, звісно, найголовнішою винагородою та досягненням для Ірини є її син!

Сьогодні Антоніо навчається за кордоном. Свого часу – це було складним рішенням, адже він – до цього був звичайним учнем загальноосвітньої школи в Києві. Так склалася доля, що представник британського коледжу CCSS помітив талант Антоніо і відзначив, що для таких юних обдарувань існує спеціальна стипендія – Leonardo Scholars. Антоніо прийняв рішення скористатись цим шансом, склав тестування та переїхав за кордон. Сьогодні, коли він приїжджає на канікули ми так само дотримуємось традиції – запалювати свічки під час вечері, спілкуватися та грати на роялі. Коли у Антоніо особливий настрій, він дуже любить сідати за інструмент і імпровізувати. В нього виходить неймовірно красива музика і, можливо, колись у майбутньому фізик-математик Антоніо Джонсон всім учасникам наукового форуму дасть свій сольний фортепіанний концерт (Ірина посміхається ред). Девіз нашої сім’ї – нічого неможливого не має!

ИНТЕРВЬЮ

Добавить комментарий