Держзакупівлі. ОнлайнОпубликовано On


Публічні закупівлі – це можливість держави на вигідних умовах придбати у бізнесу потрібні їй послуги або товари. Весь тендерний процес відбувається на базі системи «Prozorro», що дозволяє державі, компаніям та навіть пересічним громадянам контролювати перебіг закупівель.

Електронний майданчик «Держзакупівлі.Онлайн» грає важливу роль у публічних закупівлях. Тут відбувається реєстрація учасників, замовників та спостерігачів, які в подальшому беруть участь у онлайн-тендерах. 

Кожного місяця більш, ніж 15 000 пропозицій надходять у центральну базу системи саме через «Держзакупівлі.Онлайн». Крім цього, третина учасників усіх тендерів – це користувачі платформи.

Завдяки зручному інтерфейсу «Держзакупівлі.Онлайн» створення особистого кабінету займає лише декілька хвилин. Кожен користувач майданчику може знайти у пошуку бажану закупівлю, використовуючи ті критерії, які потрібні саме йому – від очікуваної вартості тендеру до конкретних слів у тексті документації.

Як відбувається процес оголошення закупівлі через «Держзакупівлі.Онлайн»? Все дуже зручно! Спочатку замовник заповнює на сайті певну форму, до якої додає тендерну документацію, а також вказує очікувану вартість. Далі ця інформація відправляється у центральну базу даних, адміністратором якої є ДП «Прозорро». Після оголошення закупівлі замовник декілька днів має можливість відповідати на питання щодо тендеру, за необхідності коригує вимоги й тендерну документацію  або змінює умови.. З’ясувавши для себе усі спірні питання, Учасник готує та завантажує свою пропозицію, через майданчик в систему. Пропозиція складається з цінової пропозиції та документів учасника, що підтверджують відповідність того, що пропонується, вимогам Замовника, а також юридичну відповідність Учасника. Подання пропозицій відбувається у прихованому режимі. Замовник не знає про їхню наявність, назви учасників та з яких майданчиків вони подавались. Це дозволяє зменшити ймовірність змови між учасником та замовником.

Найголовніший період у проведенні будь-якого тендеру – аукціон. Він відбувається у призначений системою час та день, про що «Держзакупівлі.Онлайн» сповіщає своїх користувачів. Аукціон проходить у три етапи, кожен з яких спрямований на зниження вартості закупівлі. Після кожного кола учасники зменшують ціну своєї пропозиції, тим самим підвищують власні шанси на перемогу.

Коли аукціон вважається завершеним, замовник переходить до розгляду пропозицій.  Розгляд починається з мінімальної пропозиції. Якщо умови учасника не підходять замовнику, він відхиляє їх, після чого переходить до розгляду наступної пропозиції. Так по мірі зростання до визначення переможця. У фіналі закупівля вважається закритою, у систему була завантажена копія договору про надання послуг.

Зважаючи на таку кількість операцій в рамках платформи «Держзакупівлі.Онлайн», кожен учасник прагне бути впевненим, що все пройде без ускладнень. Для цього на сайті були створені розділи з детальною інструкцією для користувачів, а також ведеться постійна технічна підтримка.

Платформа успішно функціонує завдяки команді, що налічує понад 50 молодих, амбітних фахівців. Їхній середній вік – 35 років, і всі вони працюють над удосконаленням «Держзакупівлі.Онлайн» та пошуком ефективних рішень для оптимізації публічних закупівель.

НОВОСТИ

Добавить комментарий