ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ В ОХОРОННОМУ БІЗНЕСІОпубликовано On


Ринок охоронних послуг в Україні стрімко розвивається. Кількість об’єктів, які потребують охорони, постійно збільшується. З роботою охоронних структур громадяни стикаються практично щоденно. В західних країнах зростання популярності на приватні охоронні послуги пов’язане із зростанням терористичних загроз, скороченням грошових коштів на громадську безпеку та впливом громадянського суспільства.

В Україні ще у 2012 р. був ухвалений Закон «Про охоронну діяльність», з того моменту цей вид бізнесу набув більшої організованості. Звичайна фізична охорона об’єктів поступово втратила свою актуальність, оскільки її замінили більш вигідні автоматизовані системи спостереження та оповіщення.

Популярність послуг охоронних структур напряму залежить від статистики кримінальних правопорушень. Лише за січень-червень 2019 р. на обліку знаходилось біля 258,5 тис. кримінальних правопорушень, з яких 58% є злочинами проти власності. Охоронний ринок охоплює більше ніж 5 тис. операторів послуг, однак багато суб’єктів послуг не забезпечують її якість.

Звісно, переваги на ринку мають ті фірми, які працюють вже давно і створили собі вагому репутацію, наприклад як Охоронна компанія «Венбест». Наразі це найбільша в Україні недержавна охоронна структура, яка надає повний спектр послуг безпеки і в якій працює понад 2500 кваліфікованих спеціалістів. Її перевагою стало те, що в рамках одного бренду було зосереджено виробництво обладнання та надання послуг на базі його використання. Згодом був створений власний навчальний центр для навчання та підвищення кваліфікації охоронців. У свій час, як провідний оператор ринку охоронних послуг, «Венбест» одним із перших запровадив на своїй технічній базі системи супутникової охорони автомобілів.

Сьогодні послугами «Венбест» користуються найбільші банки та чимало інших організацій фінансового сектору, юридичні, страхові та провідні логістичні компанії. Це потребує застосування такого показника як рівень задоволеності та лояльності клієнтів, які в інших сегментах бізнесу активно користуються електронними формами комунікацій.

А оскільки операційні відносини на ринку все більш рухливі та швидкі і мають відповідати принципу гнучкості, швидкості та комфортності, «Венбестом» було вирішено перейти на електронний документообіг, який передбачає, що акти про результати виконаних робіт та чеки будуть надсилатися на електронні скриньки.

До слова, у 2017 р. лише 3% українських компаній при роботі з партнерами використовували електронні документи, завірені електронно-цифровим підписом. Решта за старим, добре перевіреним рецептом продовжує пересилати стоси паперових документів. Це дозволить зекономити час, оскільки таким чином документи підписуються онлайн і миттєво надсилаються партнерам. Звісно, зі зберіганням електронних документів клопоту істотно менше, оскільки створюється надійний електронний архів. Ну і найголовніше – зменшення паперу у документообігу дозволить зберегти довкілля, адже відомо, що в середньому 580 кг паперу виготовляється з 10 вирубаних дерев.

Охоронний бізнес є досить специфічною сферою і зараз він знаходиться на шляху якісних змін, маючи всі передумови для свого подальшого розвитку. Запити споживачів сприяють змінам і впровадженню нових комунікацій, технологій охорони, застосуванню інноваційних систем безпеки, інженерно-технічних ресурсів охорони, збільшенню асортименту охоронних послуг. І, безсумнівно, для успішної роботи організаціям і підприємствам зараз потрібно впроваджувати нові форми взаємодії з клієнтами.

(текст) Олег Постернак

НОВОСТИ

Добавить комментарий