Герої фільму «Віддана» повернулися до СтаніславоваОпубликовано On


28 вересня в Івано-Франківську, колишньому Станіславові, відбувся фестиваль «Ретро Круїз», наймасштабніше свято ретро-культури в Україні. Фільм «Віддана», який створено за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», став ідейним партнером події.

Свято включало в себе велопарад центром міста у ретро-костюмах, відвідування Музею міста, пікнік у парку Шевченка, а також музичну вечірку.

Мета «Ретро Круїзу» – познайомити українців та європейців з історією культури України останніх двох століть. Цього року він уперше проходив в Івано-Франківську. Співпраця фільму, дія якого відбувається у Станіславові, з фестивалем стала логічним кроком у промоції цікавості до архітектурної спадщини, збереження історичної пам’яті та привертання уваги до збереження історичного середовища міста.

Як ідейний партнер, фільм «Віддана» допоміг продемонструвати, як вишукано могли виглядати мешканці Станіславова на початку ХХ століття, а також запросив головних героїв – Стефу, Аделю та Петра – до рідного міста.

Гості фестивалю побачили унікальні костюми, створені спеціально для стрічки, а також ексклюзивне бекстейдж-відео та тизер «Відданої». А Влада Чеченіна, представниця команди художників з костюмів, розповіла про роботу над вишуканими жіночими та чоловічими образами, пошук матеріалів та історичних зразків.

На «Ретро Круїз» завітали актори, які зіграли головні ролі у фільмі: Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. Вони долучилися до пікніку-чаювання у парку Шевченка, де Роман зачитав уривки з книги «Фелікс Австрія», присвячені місту.

«Враження від «Ретро Круїзу» надзвичайні! – ділиться Алеся Романова, яка зіграла Аделю. – Цікаво було побачити таку кількість красивих людей з різних епох, що їхали вулицями сонячного Станіславова! Приємно було зануритися в цю атмосферу свята, де люди дуже доброзичливі, щирі, з посмішками на обличчі! 

Для мене важливо було побачити рідне місто нашого фільму, вулиці та будиночки, що так детально у своєму романі описала Софія Андрухович! Я навіть записала відео біля будинку, який було взято як прототип вілли родини Сколиків. 

Я мала нагоду знов перетворитися на свою Аделю, яку люблю, і вже дуже сумувала за нею. Ретро Круїз об’єднав нашу неймовірну трійку – Петра, Стефу та Аделю, ми згадали, як гарно проводили час на зйомках! Дуже дякую організаторам за це свято!»

Актори в образах з фільму пройшли знаковими вуличками та місцями Івано-Франківська, що були описані в романі «Фелікс Австрія».

«Я була дуже вражена Ретро Круїзом. Ця подія об’єднує людей, які закохані у культуру та моду минулих часів. Гарні, вигадливі стилізації, зроблені на основі знайдених у бабусиних шафах або куплених у вінтажних магазинах речей, поєднані з символічно-історичними велосипедами створили для мене незабутнє свято. Я щаслива, що стала частиною Ретро Круїзу.

Я запам’ятаю Івано-Франківськ як місто з елементами багатьох культур, прекрасною архітектурою та чудовими відкритими людьми. Це була справжня магія та насолода – ходити шляхами Стефи уздовж Липової вулиці в Станіславові та намагаючись знайти описані в книзі місця», – розповідає Маріанна Янушевич.

Увечері в Пасажі Гартенберг відбулося нагородження найкращих чоловічого, жіночого та дитячого ретро-костюмів свята. Влада Чеченіна взяла участь у відборі найцікавішого жіночого образу. А переможці отримали, зокрема, видання роману «Фелікс Австрія» у кінообкладинці з автографами акторів.

Свято було проведено за підтримки громадської ініціативи «Франківськ, який треба берегти», а Асоціація Велосипедистів Івано-Франківська допомогла організувати проведення велопараду.

Кінотеатральний реліз фільму «Віддана» відбудеться 16 січня 2020 року. «Вольга Україна» – офіційний дистриб‘ютор стрічки в Україні. Перший офіційний тизер можна переглянути на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та в Instagram.

Довідка

Фестиваль «Ретро Круїз» заснований у 2011 році. Відтоді захід встиг вирости до формату багатотисячного фестивалю з великою музичною програмою, виставками антикваріату і ярмарком вінтажу. Особливість та невід’ємні складові фестивалю – дотримання гостями дрес-коду у стилі ретро та велопробіг. Місія «Ретро Круїзу» – знайомство українців та європейців з історією культури України останніх двох століть.

«Віддана» – це романтично-фантазійна стрічка режисерки Христини Сиволап, створена за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність? 

Продюсер проекту: Надія Зайончковська

Автори сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович

Режисер-постановник: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Художник-постановник: Олександр Батєнєв

Художник з костюмів: Леся Патока

Художник з гриму: Марія Коломієць

Кастинг-директор: Алла Самойленко

У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький

Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України

CGI/VFX: POSTMODERN Digital

Дистрибутор: «Вольга Україна»Прем’єра: 16 січня 2020 року.

КИНОНОВОСТИ

Добавить комментарий