ЛІОНЕЛЬ ЖЮССЕРЕ «KINDERSZENEN» НА МІЖНАРОДНОМУ ЯРМАРКУ PHOTO KYIV 2019 В ГАЛЕРЕЇ “ЛАВРА” 26-29 ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУОпубликовано On


Уперше в Україні в рамках міжнародного фотоярмарку «Photo Kyiv Fair – 2019» буде представлено проект «Kinderszenen» відомого бельгійського фотографа, володаря численних міжнародних премій Ліонеля Жюссере.

Ліонель Жюссере народився в Бельгії в 1989 році. Фотограф-документаліст. У 2012 році, закінчуючи навчання в INSAS, бельгійській кіношколі, у співпраці з французькою асоціацією «J’interviendrais» почав фотографувати дітей з аутизмом. Жюссере працює в інтимній близькості до своїх героїв та шукає несподівані кадри. Його підхід є антропологічним. Через сім років глибокого занурення він завершив свою першу серію «Kinderszenen». Останнім часом Ліонель працював у будинку для літніх людей, аби впритул наблизитися до хворих на синдром Альцгеймера та створити свою нову серію під назвою «Home».

Говорячи про «Kinderszenen», критики відзначають безпрецедентність антропологічного погляду на дитячий аутизм у цьому проекті. Митець бере участь у створенні нового наративу з акцентом на людяність. Жюссере змушує глядачів поставити під сумнів їхню власну інтерпретацію аутизму, якій не вистачає поетичності й невинності.

Сам автор так описує створення серії «Kinderszenen»: «В асоціації «J’interviendrais», де я фотографував, працював та жив майже десять років, мені зустрічалися діти з аутизмом. Чимало з них мали сильну форму аутизму, здебільшого невербальну. Були й інші діти, про яких казали, що вони психопати, шизофреніки, що мають розлади поведінки, що вони жертви знущань, безхатченки, нежиттєздатні, з вадами – усі ті слова, які знаходить наше західне суспільство, щоб витіснити недоторканних. І що більше я на них дивився, то більше думав, що вони схожі на звичайних дітей. Діти бездержавної культури, надзвичайні, щирі, справжні, дикі, оповиті непояснюваною таємницею, яка уникає будь-якої раціональності. Ця таємниця – якраз те, що я намагався схопити за допомогою мовчазного мистецтва фотографії».

Стати причетним до цієї таємниці та поглянути на неї крізь об’єктив Ліонеля Жюссере ви зможете з 26 до 29 вересня в Київській муніципальній галереї мистецтв «Лавра», де й відбудеться вже третій міжнародний фотоярмарок «Photo Kyiv Fair – 2019». Під одним дахом, на площі 1500 кв.м., об’єднаються українські та європейські галереї, культурні інституції, меценати, видавництва й тисячі шанувальників сучасного фотомистецтва.

ЩО ТАКЕ PHOTO KYIV FAIR?

https://magazine-pt.com/afisha/26-29-veresnya-v-kiievi-vidbudetsya-shhorichn/

LIFESTYLEНОВОСТИ

Добавить комментарий