PARIS HAUTE COUTURE WEEK SPRING/SUMMER 2020Опубликовано On


Кутюрний тиждень у Парижі це не тільки покази, а й закриті вечірки для клієнтів, найцікавіші виставки та ексклюзивні івенти у найгарніших місцях французької столиці. Fashion редактор – Анна Константинова відвідала PARIS HAUTE COUTURE WEEK SPRING/SUMMER 2020 та поділилася враженнями у серії матеріалів для Prime Time magazine:

First we need to tell: Тиждень моди Haute Couture в Парижі є найбільшою подією світу моди! Протягом декілька днів у січні  та червні французька столиця збирає найвпливовіших людей із fashion! Богемна публіка тішить стріт-стайл фотографів своїми трендовими аутфітами, журналісти та моделі, немов мурахи, снують вулицями Парижу від локації до локації, намагаючись усюди встигнути, дуже важливі клієнти з’являються з нізвідки у супроводі охоронців і займають місця у перших рядах показів.

Скажемо, що потрапити на ці самі покази тижня моди haute couture непросто, якщо Ви звичайний поціновувач моди! Але для журналістів та блогерів тут є місце для творчості! 

Протягом декількох днів я відвідала безліч заходів, які дозволяють буквально торкатися світу кутюр – і від цього, здається, аж паморочиться у голові! А посмішка не сходить з обличчя, адже знаходитися серед краси, яка в свою чергу також “розташовується у красі” – це краса й мистецтво – помножене на красу й мистецтво! Естетичне задоволення – рівень рай!

Експозиція «Alaiia and Balenciaga  “Sculptors of shape”

В перший день Paris haute couture week spring/summer 2020 я відвідала закриту вечірку  на честь відкриття виставки ретроспективних робіт Аззедіна Алайя та Крістобаля Баленсіага  “Sculptors of shape”. Ця виставка просто вибухова! По-перше, локація – експозиція розташовувалася у будинку, де проживав Алайя і де знаходиться бутік одягу цього бренду.  По-друге, вбрання можна було розглянути поблизу: потаємні деталі, паєтки, шви, фактури, стьожки – все це було видно і це все було ідеально! По-третє, на вечірці серед дуже стильно одягнених гостей, була присутня Карла Соццані – власниця міланського концепт бутіка “10 Corso Como” та власне куратор виставки, а також Стефано Тонкі – головний креативний директор L’Officiel та екс-головний редактор культового видання W magazine!

О, Balenciaga!

Як не дивно, але ініціатор виставки –  Юбер де Живанши! Через декілька місяців після смерті Алайя та кілька декад після смерті Крістобаля Баленсіаги, Юбер де Живанши звернувся до Асоціації Аззедіна Алайя з пропозицією організувати виставки робіт цих двох величних геніїв моди. Та й історія в них не менш прекрасніша, ніж колекція!

1 червня 1968 салон Крістобаля Баленсіаги на Avenue George V припинив свою роботу назавжди! Кутюр‘є повісив свій робочий халат на гачок і більше ніколи не повертався на робоче місце. Через деякий час, Мадемуазель Рене, яка кілька десятиліть займала пост віце генерального директора салону Баленсіаги, занепокоїлась тим, що багато тканин та моделей одягу так і залишись напризволяще, а називати їх архівним спадком було ще зарано. На той час, саме ім‘я Аззедіна Алайя було на вустах майже у всіх клієнтів високої моди. Вона запросила молодого талановитого чоловіка вибрати все, що він забажає  і надати нове життя тканинам та існуючим моделям одягу. 

Детально оглянувши все, що було перед ним представлене, тільки одна думка крутилася у Аззедіна Алайя в голові – він не має жодного морального права модифікувати роботи геніального Крістобаля Баленсіаги! Їх форма, технічна майстерність та архітектура крою настільки вразили його, що він, аккуратно завернув все у шовковий папір та вирішив зберегти колекцію для наступних поколінь кутюр’є! 

Обох кутюр’є поєднувала любов до балансу форм та об’ємів, найчорнішого чорного та найнайсиченішого червоного, драпірування та мережива і абсолютна, абсолютна байдужість до примх моди та її трендів! Все життя Аззедін Алайя був затятим колекціонером haute couture – у його колекції були роботи мадам Гре, Віонне, Ск’япареллі, Баленсіаги та інших! 

Виставка нараховує 56 творінь цих двох геніїв, які вперше стоять пліч о пліч, у незримому діалозі, над якими час не владний!

Якщо ви будете у Парижі – завітайте за адресою 18, rue de la Verrerie! Виставка буде тривати там з 20 січня по 28 червня. Потім її транспортуватимуть до селища Guetaria – місця, де народився Крістобаль Баленсіага та, де знаходиться фундація під його ім‘ям. 
Ви будете вражені цими фактурами та вбраннями! Це дійсно легендарна виставка та унікальний факт в історії моди!

Матеріал готувала Анна Константинова спеціально з Paris haute couture week spring/summer 2020. 

Продовження у наступній статті.

FASHION & STYLEНОВОСТИСULTURE

Добавить комментарий