Українка Олена Андрейчева отримала статуетку Оскар 2020 за документальний фільмОпубликовано On


Статуетку за кращий документальний короткометражний фільм отримала стрічка Олени Андрейчевої “Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчина)” – Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl).

Стрічка розповідає про діяльність некомерційної організації Skateistan, яка існує в Афганістані з 2007 року. Це своєрідна школа для дівчаток з бідних районів Калуба, яка дає можливість підліткам отримати навички читання, письма та й опанувати скейтбордом. Варто відзначити, що жіноче населення країни не має права займатися спортом і брати участь в спортивних змаганнях.

Олена Андрейчева і Керол Дайсінгер

Олена Андрейчева народилася в Києві, але довгий час живе в Лондоні, де працює над розвитком британського телебачення, створюючи документальні фільми на гострі суспільні теми – позбавлення волі, торгівля людьми та імміграція.

40-хвилинна картина напередодні встигла прогриміти в Голлівуді, завоювавши нагороду BAFTA-2020. Українка Олена Андрейчева і Керол Дайсінгер спродюсували картину і отримали свій перший “Оскар”.

КИНОНОВОСТИ

Добавить комментарий