В Україні починаються масштабні зйомки фільму про Іловайську операцію 2014 рокуОпубликовано On


15 серпня в Україні розпочинаються зйомки фільму під робочою назвою «Іловайська історія» про Іловайську військову операцію 2014 року! В основу сценарію художнього фільму покладена історія ветеранів батальйону «Донбас», які брали участь у визвольній операції.

Основна сюжетна лінія розгортається безпосередньо в місті Іловайськ, яке українські військові звільняли у серпні 2014 року. Саме тоді добровольці взяли під контроль ліву частину міста – до залізничної колії і закріпились. Але під час вуличних боїв було поранено командира штурмової групи батальйону «Донбас», під позивним «Бішут», який разом із своїм пораненим побратимом, із позивним «Нікітос», залишились в оточенні в центрі міста. Бійці знайшли укриття в квартирі багатоповерхівки і перебували там близько місяця. Виживати їм протягом всього часу допомагали місцеві жителі…

Сценарист картини – Михайло Бриних працював над створенням сценарію більше двох років, і поклав в основу сюжету численні матеріали ЗМІ про Іловайську операцію. Фільм «Іловайська історія» бійці батальйону знімають в пам’ять про своїх загиблих товаришів.

«Іловайська історія» – це фільм про зміну свідомості людей зі сходу України, які підтримували мітинги проти “укро-фашистів”, але змінили свої переконання і не тільки не видали поранених бійців бандитам, а й допомогли їм вижити та покинути окупований Іловайськ! Це історія патріотизму, героїзму, ненависті та любові!

Зйомки відбуватимуться з серпня по жовтень 2018 року! Прем’єра картини запланована на серпень 2019 року, до п’ятої річниці Іловайської трагедії!

Довідка:

Місто Іловайськ Донецької області було стратегічно важливим на мапі АТО 2014 року, оскільки воно знаходиться на шляху прямого залізничного сполучення між Україною та Росією. Саме через залізничний вузол Іловайська з РФ надходила підтримка до бойовиків у вигляді живої сили, озброєння, техніки тощо.

На початку серпня 2014 року керівництво АТО віддало наказ звільнити місто,  для виконання якого командувач сектором Б прийняв рішення залучити крім ЗСУ дуже вмотивовані та морально стійкі добровольчі батальйони. Генштаб не мав точної інформації щодо кількості бойовиків в місті. Всі дані добровольці отримували розвідкою боєм, під час однієї з яких з’ясувалось, що в місті перебуває велика кількість бойовиків та професійні військові з РФ – кадирівці.

Після того, як декілька батальйонних груп потрапили в оточення в місті Іловайськ, йшли перемови про відхід українських колон через так званий «зелений коридор», вздовж якого на той час вже закріпились та окопались регулярні війська РФ (близько 4000 бійців з важкою бронетехнікою та артилерією). Під час виходу колони добровольців через коридор, почався обстріл з важкої артилерії і значна кількість українських бійців загинула на місці та була поранена інша частина потрапила в полон, незначні групи протягом декількох тижнів намагалися вийти з Іловайська, переховуючись у нескошених полях та лісосмугах, потерпаючи від спраги та важких поранень. Іловайська операція перетворилася у наймасштабнішу трагедію в історії сучасної України, в якій загинуло та пропало безвісти близько однієї тисячі українських патріотів, сотні потрапили в полон, сотні з героїзмом та боями прорвались з оточення.

КИНОНОВОСТИ

Добавить комментарий